Co se honí hlavou muži, který zjišťuje, zda je jeho nová partnerka ta pravá? Prochází těmito 5 fázemi

Mužská mysl musí nutně projít několika fázemi, než si jednoznačně uvědomí, že právě potkal tu pravou ženu svého života.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Zamilovanost je zvláštní stav mysli a odchází stejně rychle, jako přijde. Zda se ale překlopí v opravdovou lásku, která dokáže i hory přenášet, je otázkou mnoha různých faktorů. Tak, jak se liší ženská mysl od mužské, tak se různí i způsoby prožívání partnerského vztahu. Co se odehrává v mysli muže, jenž právě potkal ženu svého života, a jaké faktory jej dělí od lásky na celý život?

Zprvu muž své pocity popírá

Muži jsou lovci a biologičtí šiřitelé genů. Od jiných živočichů se však člověk liší nejen rozumem, ale také schopností potlačovat sebe a své city. Jakmile se objeví žena, která si dobude mužovo srdce, prvním krokem muže je popření svých citů. Snaží se chovat, jako by se jej to netýkalo a tato žena byla jen další epizodou a flirtem v jeho životě. Odmítají se přiznat, že pro ni mají slabost a nechtějí otevřít svou duši.

Ve druhé fázi nastupuje respekt a důvěra

Potlačované emoce během zamilovanosti dokážou muži ze života udělat malé peklo. Neschopnost soustředit se na cokoliv jiného než na objekt svých citů, mu dříve či později otevře oči. Svou vyvolenou a lásku k ní začíná respektovat a vědomě věnuje čas i úsilí nově vznikajícímu vztahu. V tu chvíli mizí strach a nastupuje důvěra. Muž má sklon v této fázi sdílet se svou ženou vše důležité ze svého současného i předchozího života.

Pocity nejistoty

Jakmile se muž ženě otevřel a odhalil jí veškerá zákoutí své duše, náhle se cítí být zranitelný. Co když vztah nevyjde a jeho vyvolená proti němu zneužije vše, co jí o sobě řekl? I když cítí, že jejich vztah je vážný a pevný, cosi uvnitř mu nahlodává sebedůvěru a vrací se strach. Mnoho mužů má sklon v této fázi ze vztahu utéct, nebo se o to alespoň pokusit. Pokud je pro něj žena ale doopravdy ta pravá, uvědomí si, že strach z její ztráty je mnohem větší.

iZdroj fotografie: Unsplash
Opravdová láska pohltí celou duši muže a už ho nepustí

Láska na celý život, která hory přenáší

Po překonání „strážce prahu“ v podobě strachu a nejistoty přichází vykoupení v podobě útulného a bezpečného místa v ženině náruči. Muž si uvědomí, že si vyvolil mimořádnou partnerku, která je v jeho životě to nejlepší, co jej mohlo potkat. Skončí s hraním her a přetvářkami. Nyní sobě i své ženě dokáže s klidem přiznat, že tento vztah je na celý život.

Tím to ale nekončí…

I ten nejkvalitnější vztah se však může přechodit a vyhořet. Láska je dlouhodobá záležitost, která potřebuje péči a starost. Stejně jako oheň nebude hořet bez přikládání vhodného paliva, tak i vztah může bez pravidelné dávky péče a pozornosti vyprchat do ztracena. To už je ale jiný příběh, v němž hrají roli oba dva, jak muž, tak i žena.

Podle čeho jste poznali, že jste potkali lásku svého života?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Jitka Hemelíková

Mám mnohaleté zkušenosti na poli novinářství z mnoha tuzemských časopisů. Můj profesionální přístup a kreativní pohled přinášejí na web zajímavé a inspirativní články. Jsem průvodkyní pro každého, kdo hledá rovnováhu mezi moderním životním stylem a osobním rozvojem.

Zobrazit další články