Z videa puká srdce: 2letý chlapec prosí svého zesnulého tátu, aby si s ním ještě chvíli hrál

Chlapci náhle zemřel otec, když mu byl pouhý rok. Ten dosud navštěvuje jeho hrob a se svým tatínkem si hraje. Jednu takovou návštěvu zachytila maminka na video.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Mezi rodiči a jejich dětmi je vždy unikátní spojení. Děti vzhlížejí ke své mamince a tatínkovi jako k průvodcům svým životem, k někomu, kdo je moudrý a dokáže jim poskytnout lásku, bezpečí i zázemí. Rodiče poté své děti bezmezně milují a mnohdy jim leccos obětují. Snaží se je vést a směřovat k tomu, co považují za důležité a pro děti přínosné. Bohužel někdy zasáhne osud a dvojice rodič-dítě je rozdělena. Když Darren Langton zemřel, byl jeho synovi pouhý rok. Ten od té doby navštěvuje svého tatínka na hřbitově a věří, že jej jednou uvidí.

Těžký příchod na svět

Jessica Pillinger se svým partnerem Darrenem Langtonem tvořili šťastný pár, který se těšil na svého prvního společného potomka. I když tomu během těhotenství nic nenasvědčovalo, porod malého Harveyho provázely komplikace. Hoch se narodil o celých 5 týdnů před vypočteným termínem porodu (22. října 2016), a proto byl bezprostředně po narození převezen na jednotku intenzivní péče. Tam jej lékaři umístili do inkubátoru a napojili na mechanickou ventilaci a kyslík. Jeho tatínek s ním trávil tolik času, kolik mohl.

Celkový stav novorozence se začal brzy zlepšovat a za několik týdnů mohl být propuštěn z nemocnice. Od té doby nastalo mladým rodičům (oběma partnerům bylo tehdy krátce přes 30 let) radostné období, které bohužel netrvalo dlouho. Pouhý rok a tři dny po Harveyho narození, 25. října 2017, Darren náhle zemřel. Jeho bezvládné tělo objevila Jessica, když se vrátila se synem z procházky. Příčinu otcova úmrtí se bohužel nepodařilo objasnit.

S mrtvým otcem pravidelně rozmlouvá

Od Darrenovy smrti letos uplyne celých 5 let, a přesto Jessica se svým synem nevynechali jedinou neděli, aby zašli na jeho hrob. Během těchto pravidelných návštěv se Jessica stará o náhrobek (mění květiny, čistí ho) a Harvey si vedle něj hraje. Svému zesnulému otci ukazuje své oblíbené hračky a vybízí jej, aby si s ním hrál. I když bude chlapci za několik měsíců 6 let, stále si plně neuvědomuje význam smrti. Věří, že jeho otec žije, pouze na místě velmi vzdáleném od tohoto světa.

iZdroj fotografie: S vědomím Jessica Pillinger

Podle slov maminky se chce stát pilotem, aby mohl vyletět do oblak a otce najít. Když prší, chlapec žertuje, že jeho otec zapomněl zavřít kohoutky. Jindy se zase maminky ptá, jaký dům si jeho tatínek v oblacích postavil. Jessica ví, že Harvey brzy pochopí, co znamená, když někdo zemře, a čekají jej emočně náročné chvíle. Aby mu trochu ulehčila od smutku, který prožívá, každý den mu vypráví příběh jedné fotografie – Harveyho a jeho tatínka – kterou si vybere. Snaží se, aby chlapec věděl, jak moc jej jeho otec miloval.

Jak jste svým dětem vysvětlili pojem smrti?

Zdroj: TheGuardian

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Prostor 108m² podkrovního bytu využili do posledního centimetru: Dominantou jsou mohutné dřevěné trámy
Události247.cz
Události247.cz
Meteorologové: Menší ochlazení potrvá jen chvíli, pak Česko čekají příjemné letní teploty
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Srovnání menstruačních pomůcek – co říkají gynekologové?
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund