Mladá žena zachránila opuštěné sousedce život | DámskýDeník.cz

Mladá žena se rozhodla pomoci starší sousedce, která si zabouchla klíče. Když viděla, v čem žije, otupěla šokem

Mladá žena doslova zachránila své sousedce život. Nyní vyzývá i ostatní k projevům solidarity se staršími lidmi a zdůrazňuje nebezpečí, která jim hrozí, jsou-li izolováni.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Maminka Lucy Ashen z londýnské čtvrti Fulham (západní Londýn) od základu změnila život své postarší opuštěné sousedce. Když se jednoho dne dostala čirou náhodou do jejího bytu, naskytla se jí doslova hororová podívaná. Žena nevěděla, má-li plakat či utéci. Nakonec se rozhodla pomoci a nemohla udělat lépe. Svůj a sousedčin příběh zveřejnila na sociálních sítích. Během několika málo hodin se zvedla obrovská vlna solidarity, která Lucy pomohla takřka zachránit sousedce život.Zabouchnuté dveře změnily důchodkyni život

Trojnásobná maminka Lucy Ashen ze západního Londýna žila vedle své postarší sousedky dlouhých 21 let. Během té doby sousedské vztahy příliš nepěstovala a spíše se soustředila na vlastní rodinu a zaměstnání. Když ji jednoho dne požádala sousedka (seniorka zůstává kvůli ochraně soukromí v anonymitě) o pomoc, protože se zamkla v bytě a nemohla ven, Lucy rozhodně nečekala scenérii, která se jí naskytla. Nejen, že sousedka působila značně zanedbaně a zapáchala, ale byt byl úplně zdevastovaný.


iZdroj fotografie: Depositphotos
Byt byl plný výkalů, rozpadlého a plesnivého nábytku a spotřebičů

Všude po zemi se válely výkaly, garsonka byla „vybavena“ plesnivým nábytkem, rezavou sešlou lednicí a gaučem s neskutečně proleželou matrací. Při dalším rozhovoru Lucy zjistila, že se její sousedka již 13 let nemyla. Protože žena trpí zhoršeným mentálním stavem v důsledku stárnutí, nebyla schopná zavolat si pomoc. Kvůli zhoršené pohyblivosti se rovněž nebyla schopná sama vykoupat. Lucy se svojí 14letou dcerou jí proto jako první věc pomohly do sprchy a omyly ji.

Sbírka na sociálních sítích vyvolala vlnu solidarity

Po dalších bezmála deset dní chodila Lucy ke své sousedce uklízet. Celkem tak strávila úklidem neuvěřitelných 60 hodin čistého času. Protože cítila potřebu staré ženě pomoci, co nejvíce mohla, rozhodla se na sociální síti Facebook zveřejnit prosbu. V té žádala své široké okolí o darování oblečení a nábytku, kterým by mohla seniorce vybavit uklizený byt. Vlna solidarity, která se zvedla, byla enormní – z Anglie se výzva dostala až do Thajska či USA.


iZdroj fotografie: Depositphotos
Peníze vybrané přes sociální sítě chce Lucy použít na vybavení bytu a také na dovolenou pro svou sousedku

Aby poskytla dárcům relevantní zpětnou vazbu, vytvořila Lucy na Facebooku fanouškovskou stránku „My Lady and Me“ (Má dáma a já), která okamžitě získala přes 50 tisíc sledujících. A protože chtěla staré paní co nejvíce zpříjemnit další dny, založila na webové stránce Go Fund Me žádost o finanční sbírku. Vybrané peníze následně použila na nákup dovolené právě pro svou sousedku. Nyní Lucy doufá, že společnost si uvědomí důležitost sociálních kontaktů se staršími lidmi. Máte také starší sousedku / souseda, kterého navštěvujete?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 2430 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
10 rostlin ideálních do rodin s dětmi a domácími mazlíčky. Jsou naprosto bezpečné, pozor na ty jedovaté
Události247.cz
Rodící se vládní koalice chce změnit boj s covid-19. Už jsou jasné první obrysy
JakZdravě.cz
Máte oteklé oči, zažívací potíže, či zapomínáte? Přehlížené signály brzy vyústí v závažné zdravotní komplikace
VědaŽivě.cz
Jupiter zachránil Zemi před pádem obřího vesmírného objektu. Jeho úloha pro lidstvo je nenahraditelná