Jana Šulcová (†76) na sklonku života odpustila svému bývalému muži. Přestože si kvůli němu prošla peklem

Rozvod způsobil, že se propadla do propasti alkoholu a prášků. Životní neštěstí prolomila až v posledních letech svého života.

Herečka Jana Šulcová i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Osmadvacátého července opustila tento svět česká herečka Jana Šulcová. Podle dostupných informací měla ve svých šestasedmdesáti letech podlehnout srdečnímu selhání. Mezi nejznámější filmový počiny, kde si zahrála, patří komedie S tebou mě baví svět, Spalovač mrtvol, Kobry a užovky, ale také televizní seriály jako Vyprávěj, nebo poměrně nový Doktor Martin.

Alkohol a léky

Málokdo však zná střípky z hereččina soukromého života. Ten šel, jak se říká od deseti k pěti. Za manžela si vzala herce Oldřicha Víznera. Manželé měli dvě dcery. Navenek působili jako šťastná a ideální rodina. Realita byla ale úplně jiná. Vízner nikdy nepopřel svou povahu lamače srdcí žen. Ušetřeno nezůstalo ani to Šulcové. Nedalo se nic dělat, rozvrat rodiny byl nevyhnutelný.

Stále častější milostné aférky vyeskalovaly k odchodu Víznera k jiné herečce, která byla výrazně mladší. Následoval rozvod, který by se dal pokládat za takovou zlomovou čáru. Po něm se herečka uchýlila do společnosti značného množství alkoholu a léků, které ovlivňovaly její psychiku. Následky na sebe nenechaly dlouho čekat. Kvůli návykovým látkám trpěla také její kariéra.

Společné dovolené

Vzhledem k tomu, že se herečka po křivdě bývalého manžela uzavřela do sebe, tak začala její práce stagnovat. Šulcová přerušila s Víznerem jakýkoliv kontakt. Z nejhoršího se dostala pouze s pomocí svých vlastních dcer. Usmíření se uskutečnilo až v posledních letech jejího života. Bývalí manželé se stali přáteli, a také nerozhádanými rodiči svou dospělých dcer.

Oldrich Vizner iZdroj fotografie: Nextfoto

Herečka uvedla pro deník Extra.cz tato slova: „Máme úžasný vztah. Vzájemně si hlídáme děti a jezdíme společně na dovolené. Jsem vlastně taková nevlastní máma jejich dětí, které ráda hlídám. My proti sobě s Oldřichem nic nemáme, a to říkám upřímně. Tehdy jsem si poplakala, ale pak jsem se přes všechno přenesla. Život má různé etapy. Teď žijeme všichni spolu, chodím k nim na obědy, slavíme spolu narozeniny, neustále se scházíme.“ Vízner se podílí na organizaci hereččina pohřbu.

Co si myslíte o přátelství bývalých manželů?

Zdroj: Extra
Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články