Dcera Oldřicha Kaisera a Nadi Konvalinkové se potatila. Problémy s alkoholem měla už na střední škole

Být potomkem slavných rodičů může být výhoda, ale také obrovská přítěž. Přestože se dcera oblíbených herců vydala v jejich šlépějích, brzy narazila na dno.

Oldřich Kaiser s dcerou Karolínou i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Talentované děti slavných rodičů nemají na růžích ustláno, jak by se na první pohled mohlo zdát. Sice mohou mít umetenou kariérní cestičku, pokud se vydají ve šlépějích rodičů, ale současně musí neustále čelit srovnávání a tlaku, že by nic nedokázaly nebýt protekce. Své o tom ví i dcera herců Nadi Konvalinkové (71) a Oldřicha Kaisera (67) Karolína. Jen málokdo by tipoval, že se po vzoru slavných rodičů nestane herečkou. Jenže ona následovala příkladu svého otce i v něčem mnohem komplikovanějším.

Za vyloučením ze školy byl alkohol  

Když se hereckým manželům Karolína v roce 1983 narodila, vkládali do ní spoustu nadějí. Potenciál v ní viděla zejména její matka, která dceru přihlásila do dětského rozhlasového souboru. Karolína se ale od dětství cítila být šikanovaná, protože jí mnozí předhazovali – bez ohledu na její schopnosti – že je protekční dítě. Když se rozhodla studovat herectví na konzervatoři, vypadalo to, že má jednoznačně našlápnuto k tomu, aby v oboru zazářila stejně jako její rodiče.

Jenže všechno se nakonec zkomplikovalo. Možná neunesla tlak, který na ni byl vyvíjen. Vždycky totiž měla svou hlavu i názory a puberta je tím nejpříhodnějším obdobím pro rebelii a vzdorování. Přestože Karolína snila o herecké dráze, plula prostě proti proudu. Užívala si života, měla ráda bujaré večírky i alkohol, který k nim neodmyslitelně patří. Právě pití nakonec všechny její plány zhatilo. Podle serveru VipSvět ji těsně před maturitou ze školy vyloučili kvůli alkoholismu.

Skončila v protialkoholní léčebně

Bouřlivá atmosféra panovala v té době i mezi jejími rodiči. Herecké manželství balancovalo na hraně kvůli nadměrnému pití Kaisera. Fakt, že i jejich dceru vyhodili ze školy kvůli alkoholu, byl pro Konvalinkovou zdrcující. Přestože nebylo lehké sledovat, jak si její dítě ubližuje, nevzdala to. Nakonec se herečce podařilo Karolínu přesvědčit, aby vyhledala odbornou pomoc. Skončila v protialkoholní léčebně, stejně jako její otec.

Herečka Naďa konvalinková iZdroj fotografie: Nextfoto

Mezitím se Karolína pokoušela prosadit v Branickém divadle i ve filmech, ale bez větších úspěchů. Po návratu z léčebny se drží, ale další herecké pokusy žádným velkým průlomem v kariéře nebyly. Pro slavné rodiče to může být zklamání. Podstatnější ale je, že se Karolína zbavila závislosti. Její matka se netají tím, že by si přála být babičkou. „Až to přijde, budu šťastná,“ řekla Konvalinková serveru Extra. Vytrpěla si už dost nejen s dcerou, ale i s alkoholovými eskapádami Kaisera.

Po infarktu se herec zklidnil

Herec propadl alkoholu natolik, že na léčení byl několikrát. Pokaždé ho jeho démon ale znovu ovládl. Zklidnil se až po prodělaném infarktu, který ho zřejmě musel pořádně vyděsit. Po osmiletém vztahu se v tichosti oženil se svou přítelkyní Dášou Vokatou. „Je to tak, ale skoro nikdo o tom nevěděl, možná tak dva lidé. Bylo to poměrně rychlé rozhodnutí. Jednalo se v zásadě jen o civilní obřad bez hostů,“ cituje Kaisera Extra.

Co si myslíte o tom, že děti slavných rodičů to mají snazší?

Zdroj: VipSvět, Extra
Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Zobrazit další články