Je možné překonat nevěru a odpustit? Psychologové prozradili, jak opravdu zbavit bolesti a znovu otevřít své srdce

Zjistili jste, že vás váš partner podvádí. Pravděpodobně se ptáte sami sebe, jak odpustit někomu, kdo měl kromě vás poměr ještě s někým jiným. Prozradíme vám pět způsobů, jak se se zradou vypořádat.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Vaše nejbližší osoba vás zradila. Neexistuje nic horšího. Člověk, kterého milujete a chcete s ním být, byl s někým jiným. Podaří se vám to někdy překonat? Odpustit? Budete moci se svou milovanou osobou zůstat? Odpustit někomu, kdo vás zradil, je možné, ale bude to vyžadovat opravdu velké úsilí. Je to běh na dlouhou trať, ale jde to. Přinášíme vám pět tipů, co byste měli udělat.

Zeptejte se sami sebe, zda opravdu chcete odpustit

Byli jste zrazeni. Jste naštvaní, zklamaní, smutní. Pravděpodobně si přejete vrátit čas do doby, kdy jste o partnerově nevěře neměli ani tušení. Tehdy jste totiž byli šťastní. Zeptejte se tedy sami sebe, zda se snažíte odpustit svému partnerovi proto, aby se váš život vrátil do normálu, nebo zda se snažíte odpustit proto, že chcete s partnerem pokračovat ve vztahu a přejete si ho posunout tak, aby byl váš vztah zdravý. Odpustit neznamená strčit hlavu do písku a vrátit se k původnímu stavu.

iZdroj fotografie: Pixabay

Pokud si jste jistí, že se chcete ve vztahu posunout, musíte si promluvit o tom, co se stalo. Váš partner musí přijmout zodpovědnost za své činy. Pokud se tak nestane, zřejmě bude velmi těžké odpustit. Je zásadní, abyste spolu se svým partnerem mohli čestně mluvit o tom, co se stalo. Pokud partner odmítne o situaci diskutovat, zůstanou ve vás otázky a také bolest. Pak by odpustit bylo opravdu složité. Na podrobnosti se však neptejte. Nepomohou vám, právě naopak.

Zkuste vyhledat odbornou pomoc terapeuta

Nevěru svého partnera mnohem lépe zpracujete, pokud o pomoc požádáte odborníka. Najděte si životního kouče nebo terapeuta, který vám pomůže. Společně s ním pak můžete definovat přesné kroky, které musíte osobně podniknout. Nemluvte o problému jen se svými přáteli. Ti vám pravděpodobně řeknou jen to, co chcete slyšet. To vám však nepomůže v pohybu vpřed – naopak. Může vám to bránit v odpuštění a v novém lepším životě s vaším partnerem.

iZdroj fotografie: Pixabay

Zvažte také, zda nebude vhodné vyhledat párové poradenství. Ano, mnoho lidí nechce do manželské poradny, ale váš partner vás nepodvedl jen tak. Ve vašem vztahu něco chybělo nebo nebylo zcela v pořádku. A tuto věc je nutné identifikovat. Terapeut může také pomoci zrádci pochopit, jak se cítí zrazený. Naučit se odpouštět nebude vůbec snadné. Někdo to vůbec nedokáže. Pokud jste to právě vy, je to zcela v pořádku. Je v pořádku chtít pokračovat sám. Nesuďte se tedy za takové rozhodnutí.

Zdroj: The Minds Journal

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Zobrazit další články