10 znaků, díky nimž je možné vyhnout se vztahu s pošetilcem

Jak správně rozeznat, co je konkrétní člověk zač, a zda se jedná o skutečného muže a ne podivného blázna? Stačí si všímat několika nenápadných, ale přitom velmi důležitých věcí.
i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Všechny hledáme muže, jehož společnost doopravdy stojí za to. Ovšem do našeho výběru může někdy zapadnout i „špatné jablko“. A jak tohle špatné jablko rozeznat od toho dobrého? Sledujte těchto 10 znaků a určitě najdete toho pravého!iZdroj fotografie: Pixabay.com

Jak poznáte skutečného muže?

Inteligence jako determinant

Několik vědeckých výzkumů objevilo, že mezi výší IQ a tím, jak se dotyčný muž chová, je přímá úměra. Chování inteligentního muže bude dost dobře vykazovat 10 znaků uvedených níže.

  • První: Žádné ukvapené závěry – inteligentní osoba si vždy počká, než udělá jakýkoliv závěr. Chce mít totiž všechny dostupné informace a úhly pohledu, než aby se dopustila nevzdělaného a neuceleného závěru.
  • Druhý: Snadno přizná chybu – známe to, přiznání chyby s sebou nese palčivý pocit potupy, ovšem lidé s vysokým IQ vědí, že přiznání chyby a následná lekce, která z ní plyne je pro ně jedině prospěšná a nebojí se ji přiznat.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Poučit se z chyb je základ každého úspěšného vztahu
  • Třetí: Zen a klid – vědecká obec objevila, že jedinci s vyšším IQ jsou mnohem klidnější než jedinci s nízkým IQ.
  • Čtvrtý: Nadčlověk – lidé s vysokým IQ jsou si vědomi toho, že nejsou lepší než ostatní, nejsou nadčlověkem a nemají potřebu se nad ostatními vyvyšovat. Naopak lidé s nízkým IQ mají tendenci neustále poukazovat na to, jak moc lepší jsou než všichni ostatní.
  • Pátý: Empatie – lidé s vysokým IQ mívají i vysoké hodnoty tzv. EQ – emoční inteligence. Tím pádem je pro ně mnohem snazší vžít se do kůže ostatních a představit si, jak jim asi je.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Bez empatie a vzájemné pomoci to jde těžko
  • Šestý: Samota – inteligentní člověk se nebojí samoty, když je sám může volně přemýšlet a vznikají tak i jeho nejlepší nápady. Lidé s nízkým IQ se naopak samoty bojí, protože by byli nuceni čelit své vlastní prázdnotě.
  • Sedmý: Noční sova – japonští vědci přišli k překvapivému závěru toho, že cirkadiánní cyklus je v souvislosti s výší inteligence. Tzv. noční sovy patří mezi jedny s nejrozumnějších lidí.
  • Osmý: Vypadám hloupě? – lidé s vysokým IQ se nebojí toho, že by vypadali hloupě, když se na něco zeptají.  Naopak lidé s nízkým IQ mají tendence všechny opravovat a tím dokazovat svou intelektuální výši.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Nahlížejte na muže jinak
  • Devátý: Strach – i když i inteligentní lidé zažívají strach, tak si jím nenechají ovládnout život. Stále žijí naplno!
  • Desátý: Nebojí se konverzace – inteligentní lidé rádi vedou dialog, chtějí se o vás něco dozvědět. Naopak lidé nízkého IQ rádi mluví hlavně o sobě a konverzaci za každou cenou směřují na sebe.

Příští schůzka

Až příště půjdete na schůzku, zkuste se poohlédnout po těchto znacích, možná vás váš protějšek překvapí!

113 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 190 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Jak správně vařit vejce na všechny jednotlivé způsoby tak, aby byla pokaždé naprosto famózní
Události247.cz
Národní rozpočtová rada hovoří o možné potřebě zvýšit daně
JakZdravě.cz
Nové mutace koronaviru a co je opravdu nezbytné o nich vědět
VědaŽivě.cz
Mozek jako součást těla zná každý z nás. Co ale bylo podnětem k jeho rozvoji, skoro nikdo neví