Lahodný krém do dortu

Bez krému se žádný dort neobejde. Pokud chcete dát svému dezertu nový rozměr, zkuste obyčejnou zakysanou smetanu. S ní bude výsledek dokonalý

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Každý z nás si alespoň čas od času rád vychutná sladkou tečku po hlavním chodu, anebo si dá dezert ke kávě. Domácí sladkosti jsou samozřejmě mnohem chutnější a často i zdravější, než ty kupované. Jejich velkou výhodou je, že si je osladíte podle svého a podle svého je můžete také použít.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Zakysaná smetana se hodí nejenom na slané recepty

Navíc jsou většinou úžasně levné a jejich příprava zabere jen chvilku. Vyzkoušejte ho a sami uvidíte, že už nikdy nebudete chtít jiný. A navíc si ho můžete kdykoli připravit v pohodlí domova.

Dokonalý krém

Pokud patříte mezi fanoušky krémů a dortů, tak tento recept na smetanový krém jednoduše musíte znát. Uvidíte, že si ho rádi dáte i místo zmrzliny a bude mít díky tomu rozmanité využití. Na jeho přípravu přitom nepotřebujete nic výjimečného, ani šíleně drahého.

iZdroj obrázku: PxHere
Máslo s moukou

Až ho připravíte dětem, tak vám zaručeně utrhají ruce a budou chtít víc. Co na přípravu tohoto vynikajícího krému potřebujete?

Ingredience

  • 500 g zakysané smetany
  • trochu citronové kůry
  • 2 vejce, 3 lžíce mouky
  • 180 g cukru, 2 g vanilky
  • 250 g másla
iZdroj obrázku: Pixabay.com
Zvláční a vylepší každý dort

Postup přípravy

Příprava je samozřejmě velice jednoduchá, protože se jedná o obyčejný, ale neobyčejně dobrý krém. Smíchejte zakysanou smetanu, vejce, vanilku, kůru, mouku a cukr. Vše vložte do vodní lázně a vařte do zahuštění. Poté nechte směs úplně vychladnout. Až bude směs studená, přidejte do ní máslo o pokojové teplotě a pokračujte ve šlehání.

iZdroj obrázku: PxHere
Vanilkový krém se strukturou zmrzliny

Výsledný produkt by měl mít krémovou barvu, příjemně sladkou chuť a pevnou, ale jemnou konzistenci. Krém můžete použít jako základ pro tiramisu nebo na povrch klasických dortů. Stejně tak s ním můžete vyplnit věnečky, anebo si připravit piškotový dezert s krémem a ovocem. Fantazii se meze nekladou. Udělejte krém, ochutnejte a potom se sami rozhodnete, k čemu se vám bude nejlépe hodit. Možná si ho rádi dokonce dáte samotný.

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Zobrazit další články