Cibule v ponožkách aneb zázrak čínské medicíny

Cibule je známou základní surovinou používanou v kuchyni. Není to ale její jediné možné využití. Má jich i o mnoho více. Hodí se například při mnoha zdravotních problémech, stačí ji využít správným způsobem.

i Zdroj fotografie: PxHere
                   

O tom, že je cibule zdravá, snad nemůže být pochyb. Nakrájená a smíchaná s medem léčí nachlazení, naložená v cukru zase pomáhá proti kašli. Prospěšná nám ale může být i při zevním použití. Podle čínské medicíny bychom si měli kroužky cibule před spaním vkládat do ponožek. Tato jednoduchá metoda totiž skvěle funguje jako detoxikace celého těla.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Cibuli nemusíme používat jenom na vaření

Jak si připravit zábal?

Čínská medicína nás učí, že v chodidlech se nachází nervová zakončení propojená se všemi orgány v těle. Celkem jich je asi 7000. Po celém dnu, kdy chodíme v těsných botách s tvrdou podrážkou, ale tato zakončení mohou dost trpět. Daleko zdravější je pro nás chodit na boso, což samozřejmě není vždy dost dobře možné, ať už kvůli počasí nebo znečištění ulic. Pomůžeme jim tedy alespoň cibulovým zábalem.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Co budeme potřebovat?

  • Cibuli nakrájenou na kolečka
  • Potravinářskou fólii
  • Vlněné ponožky
  • Studenou vodu na omytí

Cibuli nakrájejte na tenká kolečka. Počkejte několik minut, dokud se na cibuli neobjeví šťáva, poté je přiložte na chodidla. Nohy zabalte do potravinářské fólie a přes ni natáhněte ponožky. Je důležité, aby byly silné a vlněné, protože nohy musí zůstat v teple. Fólie je navíc ochrání před nepříjemným zápachem. Pokud máte citlivou pokožku, před celou kůrou natřete chodidla krémem nebo mandlovým olejem.

Až ráno vstanete, opatrně sundejte zábal a nohy omyjte ve studené vodě. Po omytí si znovu oblečte vlněné ponožky, aby nohy byly v teple. Brzy ucítíte, že v nich rychle cirkuluje krev. Tato kúra je velmi prospěšná pro lidi, kteří mají problémy s krevním oběhem. Dokonce dokáže krev i vyčistit od toxinů.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Má unikátní zdravotní účinky

Zdravotní účinky zábalu z cibule

Cibule, kterou si přes noc umístíme na chodidla, také pomáhá absorbovat bakterie a další patogeny z orgánů skrz nervová zakončení. Cibule obsahuje sirné sloučeniny, které pomáhají tělu bojovat se záněty. Účinně dezinfikuje střeva, stimuluje nervový systém, reguluje proces látkové výměny a čistí krev. Prospěšná bude i pro osoby trpící cukrovkou.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Stačí pár řezů a mohou se objevit první slzy

Tento recept však výborně pomáhá i na krátkodobá a běžná onemocnění. Účinně snižuje horečku, zmírňuje rýmu a nachlazení či dokonce záněty močových cest. Může se používat i u dětí, avšak cibule by se na chodidlech neměla nechávat celou noc, protože by mohla podráždit jemnou dětskou pokožku. Vyzkoušejte tento jednoduchý recept jako prevenci nebo v případě, že na sobě pozorujete příznaky nachlazení.

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články