Tematická inspirace pro dětský pokoj: od vesmíru po pohádkové království

Ve světě, kde princezny rozplétají tajemství a kosmonauti objevují nové galaxie, se rodí dětská fantazie. Každý den je pro ně dobrodružstvím, plným soubojů s draky, vesmírných výprav nebo snění o první lásce. Dětský pokoj je bezpečný přístav, kde mohou být kým chtějí a prozkoumávat svůj svět. Při vybavování pokoje je třeba zvážit věk dítěte, bezpečnost, velikost prostoru a tematický design.
                   

Ideální vybavení pro dětský pokoj

Rohové skříně v dětském pokoji jsou efektivní a praktické, nabízejí úložný prostor pro oblečení a vnější police pro hračky a knihy. Flexibilita těchto skříní umožňuje inteligentní rozdělení pokoje na různé zóny, kde mohou vzniknout rozdílné tematické světy pro dívky a chlapce. Rostoucí pracovní stůl se přizpůsobuje růstu dítěte, doplněný pojízdnými kontejnery a ergonomickou židlí, podporující jeho studium a hraní. Postel, jako nejdůležitější prvek pokoje, vyžaduje důraz na funkčnost, bezpečnost a úložný prostor. Přítomnost zábrany na posteli zabraňuje vypadnutí dítěte během spánku. Kvalitní matrace je klíčem k zdravému spánku a správnému vývoji páteře dítěte.

Kouzelné nápady na tematické designy dětského pokoje

Komnata pro princeznu

Každá malá princezna sní o tom, usínat ve své vlastní pohádkové komnatě. Dětský pokoj může díky kouzlu víl, jednorožců, princezen a rytířů ožít. Postel, zkrášlená barevnými saténovými polštáři a nebesy, dodá pokoji nádech pohádkového paláce.

Pro dokonalou atmosféru je důležité doplnit interiér různobarevnými pufy, elegantními závěsy a stojanem na princeznovské šaty – vše laděné v královském stylu. Stěny místnosti lze dekorovat pohádkovými motivy, které přenesou děti přímo do pohádkové země.

Královský nádech pak můžeme dotáhnout k dokonalosti závěsy, přepásané stuhami na obou stranách, které podtrhnou vznešený vzhled místnosti.

Cesta do džungle nebo safari

Dobrodružství přímo ve dětském pokoji, který připomíná džungli nebo safari plné zvířecích kamarádů. Děti tak mohou usínat obklopené velkým pralesem nebo vábivým safari díky povlečení se vzory palem nebo zvířecími motivy a plyšovým zvířatům. Autentickou atmosféru safari vytvoří koberec s motivy zvířecích stop a jednobarevné závěsy v zelené či pískové barvě. Pokud prostor dovoluje, doplňte pokoj skutečnou palmou a vytvořte tak pro vaše děti opravdový koutek džungle.

Podmořský svět

Ponoření do hlubin moře a dokonce v něm usínat je dokonalý zážitek pro milovníky podmořského světa. Vybavení pokoje námořnickými a podmořskými motivy může navozovat tuto úžasnou atmosféru. Stěny v modrých či zelených odstínech ozdobené delfíny a velrybami, postel s povlečením zdobeným loděmi, kotvami a podmořskými tvory, vytváří dojem, jako byste byli uprostřed oceánu. Jako doplněk můžete použít akvárium plné rybiček nebo jako dekoraci podmořského světa. Takové prostředí vám umožní každodenně se cítit jako v klidných hlubinách oceánu.

Průzkumník galaxie

Z mořských hlubin do vesmíru. Vaše místnost se promění v galaxii, se stěnami plnými hvězd a planet. Povlečení na posteli je potištěné motivy raket, komet a astronautů, což jen podtrhne celkovou atmosféru. Kamkoli se v místnosti podíváte, jste obklopeni vesmírem.

Jako dekorativní doplněk můžete použít závěsné planety, které mohou sloužit i jako lampička. Pokud prostor místnosti dovolí, můžete zde umístit i dětský stan ve tvaru rakety. Malý astronaut si tak může hrát a představovat život v raketě, což jenom umocní celkový vesmírný zážitek.

Mickey a Minnie styl

Mickey a Minnie – oblíbená dvojice, která dokáže proměnit dětský pokoj v kouzelný prostor. Postel může být potištěná motivy těchto oblíbených Disney postaviček, nebo může být jednobarevná, doplněná o tři černé polštářky tak, aby vytvořily Mickeyho hlavu. Závěsy by mohly mít dekoraci ve formě bílých puntíků na červeném nebo růžovém podkladu, což je inspirované stylem Minnie. Samozřejmě by neměly chybět ani plyšové postavičky této oblíbené dvojice.

Významným prvkem by mohl být stůl určený pro puntíkovaný čajový servis. To vše by mohlo být doplněno lampičkou s motivy Mickeyho a Minnie, která by poskytla místnosti útulné světlo.

Ať už se vydáte do vesmíru nebo zpět přistanete v pohádkovém království, vaše dítě se bude v jeho vlastním kouzelném světě cítit bezpečně jako doma.

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články