Pohádkový podzim v Česku

Podzim je ideální pro to, abyste prozkoumali naši zemi. Nejsou už tak spalující vedra, která lákají k moři. Příjemné počasí, tradiční akce a trhy, podzimní nálada, která koloruje malebné vesničky, to vše vybízí k tomu, abyste si užili podzim v Česku.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Užijte si pobyt v Českém ráji

Kam jinam bychom vás měli pozvat než do ráje. A když tuzemského, pak tedy Českého ráje. Najdete tam zákoutí, která jsou chloubou naší kotliny. Krásná příroda nebo poutavá historická místa nadchnou turisty ze zahraničí, ale i Česka. Navíc nedaleko jsou hory, krásné Krkonoše, kde se tyčí nejvyšší hora Česka, tedy Sněžka. Odtud budete mít vše jako na dlani, tyto hory nabízí malebnou krajinu, od hornatých míst až po půvabné nižší oblasti, jakými je i onen Český ráj. Chcete jej prozkoumat? Pak se podívejte na ubytování v Turnově. To je centrem dění, kde je například naleziště polodrahokamů. Také vás okouzlí krása Prachovských skal, nadchnou vás hrady Trosky, Kost nebo Humprecht. A když jsme zmínili pohádkový podzim, musíme vás pozvat do království pohádek. Kam? Tam, kde je les Řáholec, v němž řádil loupežník Rumcajs. Víte? Dovolená v Jičíně vám napoví, navíc právě nyní v září se koná akce Jičín – město pohádky. Taková dovolená nabízí barvitě strávené volno, že?

Podzim na horách – dovolená v Krkonoších

A když jsme zmínili Krkonoše, tak dáte-li se od Českého ráje blíže k nim, kousek od Jičína najdete tzv. perlu Podkrkonoší, hrad Pecku, kde býval pánem slavný cestovatel, skladatel a jeden z popravených 21 pánů na Staroměstském náměstí Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic. Kousek dál je barokní skvost Kuks, opomenout pak nemůžete Zoo ve Dvoře Králové, která se počtem zvířat řadí na špičku středoevropských zoologických zahrad. Mimochodem, zde se můžete ubytovat na safari. Podívejte se na ubytování na Hotel.cz, což jsou stránky, kde mají velkou databázi ubytovacích zařízení. Stačí si zadat daný region a najdete si typ ubytování, cenu a další parametry dle toho, jak si představujete své podzimní pobyty.

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články