Podlehněte kouzlu patchworku. Proměníte vzhled svého domova a budete šťastnější

Baví vás kreativní činnosti a rádi za sebou vidíte hmatatelné výsledky? Nebraňte se novým věcem a vyzkoušejte patchwork. Nejedná se o nemoderní a dávno zapomenutý koníček, ale naopak o oblíbenou aktivitu, které se stále častěji věnují i mladší ročníky, a dokonce se okolo něj vytvářejí i kluby.

i Zdroj obrázku: Mariia Masich / Shutterstock.com
                   

Co je patchwork?

Patchwork je technika, jejíž tajemství spočívá v tom, že k sobě sešíváte různé látky. Výsledkem tak mohou být barevné látkové obrazy, deky, přehozy na postele, povlaky na polštáře a další. V patchworku platí jednoduché pravidlo: čím pestřejší výsledek, tím lépe. Ale samozřejmě si můžete vytvořit i minimalistické vzory a látky, které použijete, si vybírat zcela podle svého vkusu.

Staňte se členy patchworkového klubu

Historie techniky patchwork je velmi dlouhá. V Anglii se těšil velké popularitě zejména v 17. století, v Americe se mu věnovaly ženy osadníků a jak se ukazuje, svou ztracenou popularitu získává i v posledních letech. Jestli mu také propadnete, můžete se stát členy některého z mnoha patchworkových klubů, jenž v Česku v posledních letech vznikají. Pokud žádný takový ve své blízkosti nemáte, můžete pro patchwork nadchnout i své kamarádky a nějaký si třeba společně založit.

Proč podlehnout kouzlu sešívání?

A proč se vlastně sešívání látek věnovat? Podle odborníků jsou ruční práce skvělé pro lidskou psychiku. Během práce s látkou zaměstnáte ruce, odpočinete si a budete zkrátka v pohodě. Jestli navíc začnete docházet do patchworkového klubu, potkáte nové lidi a navážete nová přátelství.

Udělejte něco pro své psychické zdraví, zásobte se látkami a společně s kamarádkami se začněte věnovat patchworku. Váš domov bude díky pestrobarevným povlakům na polštáře a přehozům barevnější a vy budete spokojenější a šťastnější.

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články