Ochablá prsa získají dokonalý tvar a pevnost pomocí domácího cvičení

Organismus ženy prochází s přibývajícím věkem řadou změn. Pleť začíná povadat a prsa už také nejsou tak pevná, jak bývala. Stárnutí nezastavíte, ale pomocí jednoduchých cviků pokožku zpevníte.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Jógu v různých podobách cvičí lidé po celém světě už několik tisíc let. Není to jen cvičení, ale uvolnění mysli. Pro řadu lidí je jóga životní cestou. Jógové ásany neboli pozice působí na všechny oblasti těla včetně toho, že vyrovnávají hormonální hladinu. 

Zpevněte prsa pravidelnými cviky v polohách na zemi

Vyhraďte si čas na pravidelné provádění vybraných jógových cviků, kterými zpevníte prsa i další partie těla.

iZdroj fotografie: Pixabay
Pár cviků a prsa jako za mlada

Jógová pozice krávy podporuje odvod lymfy z podpaží a horní části prsou. Posaďte se na podlahu, pokrčte kolena, poté překřižte jedno z nich přes druhé. Spodní koleno by se mělo dotýkat podložky. Chodidla posuňte po zemi do úrovně boků. Levou ruku vložte za hlavu a za zády chyťte pravou ruku. Pokud se za ruce neuchopíte, pomozte si srolovaným ručníkem. Zhluboka dýchejte a v poloze vydržte 1 až 3 minuty.

Poloha kobry je mimo jiné výborná na protažení hrudní a krční páteře a prsních svalů. Lehněte si na břicho, nárty a hlava směřují do podložky. Nohy mírně roztáhněte. Dlaně posuňte do úrovně ramen, lokty zůstávají u těla. Pomalu se od hlavy, přes hruď a břicho začněte zvedat. Pupík musí zůstat na podlaze. S pomalým výdechem se vracejte zpět na zem. Zpočátku ásanu proveďte třikrát v rytmu dechu.

iZdroj fotografie: Pixabay
Cviky prospějí ňadrům

Pomocí pozice twistu nebo vytočení vleže protáhnete hrudník a uvolníte si hrudní koš. Lehněte si na záda, pravé koleno přitáhněte k hrudníku a pomalu ho přetočte přes nataženou levou nohu. Nezvedejte lopatky, ty se musí stále dotýkat podložky. Cvik opakujte také na druhou stranu.

Další cviky na pevná prsa vestoje 

Trojúhelník je další pozice vhodná prsní svalstvo. Cvikem posílíte hrudník i páteř a zlepšíte krevní oběh. Postavte se rovně a zafixujte očima bod před sebou, lépe udržíte rovnováhu. Posuňte pravou nohu asi o 1 metr dopředu, přičemž levé chodidlo vytočte o 90 stupňů, pravé stočte jen mírně ve směru prstů zadní nohy. Levou rukou se dotkněte kotníku na pravé noze a s nádechem se v úklonu protáhněte za pravou paží. Ta směřuje svisle vzhůru. V pozici zůstaňte na 5 nádechů a 5 výdechů.

Pozice válečníka nebo bojovníka jsou celkem tři. Liší se drobnými změnami v postavení. Široce se rozestupte, chodidla vtlačte do podložky. V tomto postoji se otočte o 90 stupňů. Položte ruce na boky a srovnejte si je rovně dopředu. Zadní nohu propněte, chodidlo lehce vytočte ven. Přední nohu pokrčte. V této poloze protáhněte paže vzhůru a namiřte si dlaně proti sobě. Zlehka se s hlubokým nádechem zakloňte.

iZdroj fotografie: Pixabay
Ženy, nezapomínejte správně cvičit

Pozicí velblouda dokonale protáhnete celý hrudník. Ásana je vhodná pro pokročilejší cvičence. Klekněte si, kolena jsou na šířku boků nárty směřují do podložky. Paže nechte volně viset podél těla. Nadechněte se a nechte padnout bradu do krku, abyste vytáhli hrudník směrem dopředu. Zaklánějte se a položte dlaně na chodidla. V této poloze setrvejte 30 vteřin.

Relaxace na závěr

Poslední poloha je ryze relaxační. Při poloze nazývané Šavásana nebo mrtvola si lehněte na záda, paže i nohy uvolněte a dejte od těla. Dlaně směřují vzhůru. Bradu si zlehka opřete o hrudní jamku. Vnímejte tíhu svého těla, svůj dech a uvolněte se. V této poloze setrvejte tak dlouho, jak je vám příjemné. Čím déle to bude, tím lépe uděláte pro svoji mysl i celé tělo.

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Zobrazit další články