Nejlepší aplikace, které studentům ušetří čas

Moderní technologie přinesly mnohé. Ve školních lavicích se osvědčila spousta praktických vychytávek, elektronickými žákovskými počínaje a online výukou konče. Existuje ale řada dalších vylepšení, která se soustředí především na studenty, ušetření jejich času a usnadnění jejich práce. Podívejte se s námi na výběr těch nejužitečnějších.

i Zdroj fotografie: Shutterstock
                   

Chytrý telefon, tablet, čtečka a především notebook. Tato zařízení vládnou vedle učebnic a papírových zápisníků školním lavicím. Ba co víc, laptopy a tablety pomalu, ale jistě nahrazují sešity jako pomocníci pro zaznamenávání poznámek z hodin. Jakými aplikacemi si pak na nich lze dále usnadnit práci na studijních projektech a zefektivnit učení?

Kalendář a další funkce od Googlu

Pamatovat si každou zkoušku, schůzku, konzultaci nebo jednotlivé hodiny dá někdy zabrat, ne vždy je po ruce papírový diář. V kalendáři od Googlu si můžete naplánovat přesný rozvrh, zadat úkoly a v případě online schůzek i odkaz na spojení přes Google Meet. A pokud jsou aktivity pravidelné, lze si nastavit jejich opakování. To se může hodit především u rozvrhu, kdy si k předmětům připojíte i odkaz na poznámkový blok s probíranou látkou.

RealCalc Scientific Calculator

Starší generace učitelů vás do hodin nejspíš nepustí s jinou než klasickou kalkulačkou s pokročilými funkcemi, nicméně když není zbytí a vy se ocitnete v nouzi bez ní, avšak s chytrým telefonem nebo notebookem, můžete využít RealCalc Scientific Calculator. Ten je k nalezení na Google Play, disponuje rozšířenými funkcemi a pomůže i s převody nejrůznějších jednotek.

Quizlet a Kahoot

Opakování na zkoušky často doprovází tvorba chytrých kartiček a jiné studentské fígle, které mají zajistit rychlejší zapamatování látky, třeba vyplňování online kvízů nebo vytváření vlastních a vzájemné zkoušení se spolužáky. Díky aplikacím jako Quizlet a Kahoot však můžete únavné „šprtání“ přetvořit v zábavnou a mnohdy také efektivnější aktivitu pro celou třídu.

Grammarly

Aplikace Grammarly se vám bude pohodlněji používat především na počítači či jiném zařízení, na kterém jste zvyklí psát seminární práce nebo eseje. Vyhledá chyby v textu, opraví je a nabídne lepší formulace některých obratů. Můžete si tak být jisti, že svou práci odevzdáte v reprezentativní formě a bez hrubek.

Photomath

Jestliže vyučující protestují proti využívání chytrých kalkulaček v hodinách, tak proti této vychytávce by nejspíš uspořádali demonstraci na Václavském náměstí. Aplikaci Photomath totiž stačí jediná fotka počítaného příkladu, aby vám nabídla nejen výsledek, ale dokonce i celý postup. Pokud tak potřebujete rychle vypočítat zapomenutý úkol, stačí mít po ruce chytrý telefon s fotoaparátem a máte vyřešeno – doslova!

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články