Klasické knižní tituly i knižní novinky, které vás zaujmou a měli byste si je přečíst

Jaký literární žánr je váš oblíbený? Vychutnáte si rádi sci-fi knihu, začtete se do fantasy ságy, podlehli jste severským detektivkám nebo nedáte dopustit na milostné romány? Ať už sháníte libovolnou četbu, máme pro vás několik tipů. Některé z nich jsou osvědčené klasiky, ale víme i o pár knižních novinkách, které rozhodně stojí za přečtení.

i Zdroj fotografie: Adobestock
                   

Sci-fi knižní tipy

S vývojem moderních technologií se sci-fi knihy stávají stále populárnější. Proč? Stále častěji se totiž objevují také na plátnech kin, kde právě s pomocí moderních technologií vypadají vymyšlené světy skutečněji než kdy dřív. Po uvedení prvního dílu velkofilmu Duna do kin razantně stoupl prodej knih, co posloužily jako předloha. Protože předpokládáme, že každý milovník sci-fi si již Dunu přečetl, naše doporučení zahrnuje knihy ze světa Stranger Things. Tento seriálový hit totiž milují všichni, bez ohledu na věk. Za přečtení stojí samozřejmě také cokoli od Terryho Pratchetta a Stephena Kinga.

Tipy na detektivky a krimi

Máte rádi, když se během čtení bojíte, máte husí kůži a společně s hlavními hrdiny hledáte pachatele? Detektivky a krimi jsou literárním žánrem, který se vám jednoduše dostane pod kůži a kniha vám nedá spát, dokud nezjistíte, jak celý příběh skončí. Patříte k milovníkům severských kriminálek? Nenechte si ujít nejnovější knihu Zatmění, kterou napsal geniální Jo Nesbø. Spát vám ale nedá ani kniha Poslední zrada od Patricie Gibneyové, Dokonalá lítost od Helen Fieldsové a Nářek drozda od Tima Weavera.

Tipy na romantické čtení

Rádi se během čtení oddáváte fantazii o dokonalé lásce, kdy se dva lidé náhodně potkají, zamilují se do sebe, překonají všechny překážky a poté spolu žijí šťastně až do smrti? Vydejte se společně s Julie Caplin na další romantický útěk. Její nejnovější kniha se jmenuje Útěk na venkov. Nechte se zlákat Marianou Zapatou a společně s Ruby si dopisujte s vojákem Aaronem v knize Drahý Aarone. Podívejte se do minulosti a s pomocí Annie Burrowsové zjistěte, jak se stát hraběnkou v její stejnojmenné knize, případně si přečtěte příběh z pera autorky bestsellerů Wall Street Journal Ilsy Madden-Mills s názvem Kráska a hráč.

České knižní novinky

Mezi knižní novinky se řadí také nejnovější kniha Radky Třeštíkové s názvem Kde jsi, když nejsi. Nečtěte si o knize dopředu žádné recenze a udělejte si na ni raději názor sami. Pokud dáváte přednost historickým příběhům, určitě vás nadchne novinka od Vlastimila Vondrušky s názvem Černá lilie. Z žánru fantasy byste si neměli nechat ujít novinku od Petry Štarkové Návrat vlkodlaků. Jedná se o soubor povídek, které jsou kombinací urban fantasy, humoru i absurdní až crazy fantasy.

Doplňte si nové knížky do své čtečky

Veškeré zmíněné knihy si můžete jednoduše zakoupit do své čtečky a mít je neustále u sebe. Tak vás nebude trápit počet stran a hmotnost jednotlivých knih a ani se nebudete muset rozhodovat, který knižní titul si s sebou zabalíte třeba na dovolenou nebo do čekárny u lékaře. Vždy u sebe budete mít všechny, a to v jednom kompaktním přístroji.

Doplňte si svou fyzickou či virtuální knihovnu a udělejte si radost koupí knižních novinek. Výběr je široký a velice pestrý. Sáhnete po některé knize z žánru sci-fi, ponoříte se do čtení příběhů s detektivní zápletkou, vsadíte na romantiku od Julie Caplin nebo neopustíte hranice České republiky a zůstanete věrní našim autorům? Nejnovější kniha Radky Třeštíkové začíná vířit českými vodami, takže byste si její přečtení neměli nechat ujít, abyste byli v obraze.

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články