Jaký koberec do dětského pokoje?

Podlahové trendy se průběžně mění, ale existuje několik nepsaných pravidel, kterých bychom se měli při zařizování interiéru držet.

i Zdroj fotografie: Shutterstock
                   

V kontextu s dětským pokojem je rozumné zachovat koberec, protože podlahu změkčuje, zatepluje a zároveň zmírňuje hluk. Proč je lepší než plovoucí podlaha a jaký materiál oceníte zdaleka nejvíce?

Myslete především na děti

Při zařizování dětského pokoje nesmíte zapomínat na to, že menší děti tráví většinu času na podlaze, a to často boso, případně vsedě či v kleče. A právě z tohoto důvodu jsou dětské koberce lepší volbou než ostatní podlahové krytiny – kontakt je mnohem komfortnější.

Přesvědčivé jsou i další charakteristické vlastnosti koberce. Když si děti hrají – a je jich více, umí být velmi hlasité. Vhodně zvolený koberec však dokáže utlumit dupot a další formy nepříjemného rámusu již v zárodku.

Strach z prachu není na místě

Koberce jsou mnohdy vnímány jako „lapače prachu“. Nutno dodat, že neprávem. Platí to alespoň pro ty ze syntetických materiálů s antistatickými vlastnostmi. Tyto moderní textilie prach dokonce odpuzují – jsou proto dobrou volbou i do místností, kde se pohybují citlivější děti a alergici.

Klíčové aspekty úspěšného výběru

Koberec neplní jen praktické funkce – vždy se zcela zásadním způsobem podílí na celkové estetice daného interiéru. V prostředí dětského je důležité, aby svým barevným konceptem stimuloval představivost – a v lepším případě se stal součástí dětských her. Dejte si proto záležet na výběru motivu a zvolte takový, jaký se bude líbit dětem. Může se jednat o pohádkové hrdiny, zvířátka, ale třeba i motiv silnice a města. Jak „hrací“ jsou často koncipovány kusové koberce.

Od koberce v dětském pokoji vyžadujte také snadnou údržbu a odolnost vůči zašpinění. V tomto ohledu vítězí syntetické materiály jako polyamid a akryl, které navíc patří k cenově dostupnějším řešením.

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Lucie Vágnerová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Čisté plechy bez zdlouhavého drhnutí: Stačí je posypat práškem do pečiva a postříkat citronovou šťávou
Události247.cz
Události247.cz
Vládě dochází čas: Do deseti let nebudou peníze na důchody. Brzy musí přijít změna, lidem se určitě líbit nebude
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Únava, dušnost a kašel: Jak poznat rozvíjející se astma a co ho spouští
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Novým divem světa se staly duhové hory v Peru. Objevily se díky globálnímu oteplování