Jak na suchou a ztvrdlou pokožku na patách?

Blíží se léto a s ním i sezóna otevřené obuvi a vysokých teplot, které bývají velkou zátěží pro naše chodidla. Pokud i vy trpíte tímto problémem, netrapte se, máme pro vás návod, jak si s ním poradit. Správnou péčí je možné tento problém zcela odstranit a rovněž předcházet jeho vzniku v budoucnosti.

i Zdroj fotografie: dodáno inzerentem
                   

Na suché, ztluštělé či popraskané paty ovlivňuje řada faktorů: nevhodně zvolená obuv, váha, dlouhé stání na nohách, vysoké teploty či zvýšená fyzická aktivita. Naštěstí dnes již existuje množství speciálních přípravků, díky kterým budou vaše chodidla hladké a jemné na dotek.

Tipy a triky pro ošetřování chodidel

Začněte koupelí

Ošetření se doporučuje začít koupelí. Po něm bude kůže na patách měkčí, a tím pádem se vám bude i snadněji ošetřovat. Do koupele si můžete přidat sůl nebo roztok.

Používejte specializované pomůcky

Na odstraňování zhrublé a zrohovatělé kůže existuje několik pomocníků. Můžete si vybrat brusku, pemzu či pilník, který bývá mechanický nebo elektrický. Speciální pomůcky pro ošetřování chodidel najdete i na stránce Venira. Neváhejte a využijte Venira slevový kód, díky němuž při nákupu ušetříte.

Jaké přípravky použítZákladem je hydratace

Kromě již zmíněných přísad do koupele, které pomohou pokožku změkčit, nezapomínejte ani na peeling, díky kterému odstraníte odumřelé části kůže. S odstraněním suché kůže pomohou i exfoliační masky. Po samotném ošetření se můžete pustit do hydratace. Můžete si zvolit hydratační zábaly, oleje či krémy nebo si pořídit speciální ponožkové masky s vyživujícím účinkem. Krémy pomohou porušenou pokožku obnovit a při pravidelné aplikaci zamezí opětovnému tvoření prasklin. Mnoho lidí se suchou pokožkou nedá dopustit na měsíčkový krém. Dobře hydratují i přípravky s glycerinem, panthenolem, arganovým olejem nebo bambuckým máslem. Využijte Yves Rocher slevový kód a objednejte si hydratační krém vyrobený z přírodních složek.

Nezapomínejte na pravidelnost

Ošetření chodidel je nezbytné provádět pravidelně. Pokud se o paty nestaráme průběžně, ale až když je už kůže velmi zhrubělá nebo dokonce poraněná, je pak náročnější dát je opět do pořádku. A nesmíme zapomínat ani na to, že přes poraněnou kůži se do těla snadněji dostane infekce. Nejde tedy jen o problém estetický, ale i zdravotní.

Upřednostněte přírodní materiály

Mnoho kožních problémů na nohou souvisí i s nošením nevhodné obuvi a ponožek. Upřednostněte kožené boty před těmi ze syntetických materiálů. Co se týče ponožek, nejlepší bude, když se úplně vyhnete polyesteru a sáhnete raději po bavlně.

Výživa nejen zvenčí, ale i zevnitř

Důvodem extrémně suché pokožky mohou být i nedostatek vitamínů. Přijímáte ve stravě dostatečné množství vitamínů a minerálů? Ujistěte se, že máte dostatek vitaminu A, C, D, E, vitaminů skupiny B či zinku.

Pokud je váš problém v pokročilejším stádiu a nestačí vám už domácí ošetření, nebojte se vyhledat odborníka, který vám nohy ošetří a poradí i se správnou péčí doma.

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Lucie Vágnerová

Zobrazit další články