5 způsobů, jak zosobnit ložnici i pracovnu

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zatímco ložnice je považována za oázu klidu, pracovna je spíše místem, kde má kreativita zelenou. V případě, že se chcete v takových místnostech domácnosti cítit dobře, musíte se maximálně vynasnažit o to, aby byly co nejvíce a nejlépe zařízené dle vašich představ. Někdo má problém hlavně s tím, že interiéry nepůsobí zrovna osobně. Lidé se v nich tak cítí příliš smutně, nepříjemně, někdy až mizerně. Naštěstí existuje několik osvědčených způsobů, jak pracovnu a ložnici zosobnit.

i

Fototapety patří na zeď

Říkali jste si někdy, že by váš interiér vypadal lépe s fotografiemi, kterými byste vystlaly police nebo skřínky? Jenže s takovým množstvím bytových dekorací nevypadají místnosti zrovna dobře, dokonce v ložnicích vám můžou fotografie běžně zarámované snižovat kvalitu spánku, jelikož vám mohou dělat problémy při usínání. Do hry však vstupují fototapety na zeď, které mohou tento problém vyřešit. 

Samozřejmě nemusíte zdi místností pokrýt fotografiemi vašich blízkých, ale můžete si nakoupit takové alternativy, které zobrazují les, město nebo krajinu. Hledejte takové, které se dobře přilnou na materiál, jež objímá zdi. 

i

Motivy hadů do moderních interiérů

Sice nic nemůže zosobnit ložnice či pracovny více jako fototapety, které signalizují to, co máte nejraději, přesto existují alternativy, jež nastupují na scénu v případě, že vám tapety s fotografiemi nějakým způsobem nesednou nebo nezapadnou do současného zařízení domácnosti. 

Jednou z těchto alternativ jsou hadi, kteří do moderních interiérů rozhodně patří. Dokážou do příbytku přinést až mystickou atmosféru, která je v očích mnoha lidí až návyková. Jinými slovy motivy hadů pomáhají vytvořit až dramatičnost, která se jen tak v nějakých interiérech nevyskytuje. 

Motiv hadů se nejčastěji vyskytuje na bytovém textilu, ale také se v posledních letech rozmohl takový nešvar s rámy kolem zrcadel, které jsou ve vyobrazení hadů. Tím pádem mohou být například pozlacené nebo pozinkované.

Dostatek bytového textilu pro zajištění hřejivosti

Co by to byly za osobní interiéry, kdyby nebyly dostatečně hřejivé, respektive kdyby zde nekolovala hřejivá atmosféra. Aby došlo k takovému efektu, měli byste vsadit na dostatek bytového textilu, který onu hřejivost zajistí. 

i

Bytovým textilem se však nemyslí jenom povlečení v ložnicích, ale také povlaky na polštáře nebo nejrůznější plédy, které tedy mají své místo také v pracovnách. Zde mohou být přehozeny například přes pohovku, na které obvykle vítáte hosty či obchodní partnery, které jste pozvali na schůzku, na níž budete probírat důležité záležitosti. 

Teplé osvětlení pro uklidnění mysli

Svou domácnost můžete zosobnit také tím, když se rozhodnete svou mysl uklidnit teplým osvětlením. V současné době je světlo v interiéru velmi probíranou záležitostí a nelze se tomu divit. Přece jenom má vliv na náš spánek a také na naši psychiku, kterou přímým způsobem ovlivňuje. Během dne bychom měli světlo v interiéru měnit. Pokud však nemáte čas ani náladu či finance na to, abyste večer zapínali světlo červené a přes den svítili jinak zbarveným osvětlením, příjemnou a hřejivou atmosféru „vyrobte” pomocí žlutého světla. 

To je daleko hřejivější než bílá barva, která působí spíše chladně a studeně (tento typ osvětlení se hodí hlavně do koupelen).

i

Vhodně zvolené barvy jsou alfou a omegou

Klíčem k osobnímu interiéru jsou především vhodně zvolené barvy. Dokonale fungují spíše světlé a teplé odstíny, které v člověku vzbuzují pozitivní náladu. Oranžová, žlutá nebo zelená dokážou podpořit lidskou kreativitu a efektivitu čili se jedná o odstíny vhodné do pracoven. V případě ložnic jsou vhodné modré tóny, které zase dokážou člověka na první pohled uklidnit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Nevýrazný řadový dům proměnili na skvost umění. Zachoval si přitom původní viktoriánskou část
Události247.cz
Události247.cz
Olomoucké tvarůžky musely z pultů kvůli plísni. Do prodeje se jen tak nevrátí
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství