Zpátky do 90. let: Pět retro účesů, které ožily s dnešními trendy. Jsou jednoduché a sluší ženám v každém věku

Napodobit vzhled kultovních modelek není až tak velký problém, jak by se mohlo na první pohled zdát. Nepotřebujete žádného stylistu, stačí fén, kulma nebo žehlička.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

V modelingu jsou 90. léta nepřekonatelným pojmem. Oblíbená dekáda hlásí návrat nejen v módě a líčení, ale také ve stylingu účesů. Napodobit vzhled ikon módního průmyslu, jako byly kultovní supermodelky Naomi Campbell, Cindy Crawford, Linda Evangelista nebo Kate Moss, touží každá žena. Vytvořit třeba populární nadýchané kudrliny v retro stylu není velká věda. Těchto 5 stylových účesů z devadesátek hravě zvládnete.

1) Odvážný rozcuch

Nezáleží na tom, zda máte kulatý, oválný nebo hranatý obličej. Rozcuchaný účes sluší každému typu. Je hravý, koketní a možná si vybavíte, jak se jím pyšnila právě Linda Evangelista. Rozcuch vytvoříte pohodlně na krátkých i dlouhých kadeřích. Je však nezbytné, aby vlasy byly zdravé a vyživené. V opačném případě mohou vypadat jako sláma. Vytvořit účes můžete s pomocí žehličky, případně kulmy. U kořínků vlasy narovnejte a dále je můžete lehce rozcuchat. Zafixujte lakem na vlasy, stylingovým gelem, voskem či práškem.

2) Hedvábný culík

Jedním z nejčastějších účesů devadesátek byl jednoduchý culík nebo malý culík kombinovaný s rozpuštěnými vlasy. Obzvláště skvěle vypadá na dlouhých a hustých vlasech. Pak nezáleží ani na tom, zda máte vlasy rovné či vlnité. Aby účes vypadal dokonale, je nutné mu pomoci. Rovným kadeřím žehličkou, těm vlnitým kulmofénem. Než začnete s úpravou, použijte pěnu na zvětšení objemu. Takovému stylingu by se však měly vyhnout ženy s protáhlým obličejem. Především v létě culík oceníte.

iZdroj fotografie: Depositphotos

3) Hollywoodské lokny

Oslňující vzhled filmové hvězdy dodává další oblíbený účes supermodelek. Hollywoodské lokny jsou prostě neodolatelné, a proto se stále vracejí. Jsou aktuální nyní, v devadesátkách, ale i mnohem dříve. Nosila je ikona filmového plátna Marilyn Monroe. Tajemství tohoto stylingu spočívá ve vlnách, které jsou velmi objemné už od kořínků. Vysušte vlasy fénem a kulmou vytvořte vlny. Kadeře načechrejte rukama a upravte do dokonalého vzhledu. Nakonec účes zafixujte lakem.

4) Hladké vlasy

Vzpomínáte na jednoduchou eleganci hladkého účesu Panther, který nosila Naomi Campbellová? Dlouhé černé rovné kadeře měla rozdělené jen pěšinkou uprostřed hlavy. Každá žena po tomto dokonalém stylingu toužila. Základem je mít kvalitní a husté vlasy, o něž je nutné správně pečovat. Ikonický styling z devadesátek, jenž je stále trendy, vytvoříte snadno. Hřívu nejdříve vyfoukáte. Použijte kulatý kartáč, jehož štětiny dodají vlasům lesk. Pak je vyžehlete, ale pozor, aby zůstal zachovaný objem.  

iZdroj fotografie: Depositphotos

5) Hravé vlnky

Stejně jako v současnosti i ženy v devadesátkách kladly důraz na to, aby byl jejich styling vhodný pro každou příležitost. Jedním z nejženštějších účesů je vlna. Vlasy sčešete dozadu, vytvoříte pěšinku na straně a pramen vlasů natočíte na patku velkou kulmou. Nakonec ho prohrábnete rukou a zafixujete lakem. Oblíbený byl také křížový vzor. Uprostřed hlavy zpřeházíte jednotlivé, stejně velké prameny vlasů na opačnou stranu, které uchytíte sponkami. Ty pak můžete nechat ve vlasech jako ozdobu, nebo vlasy zafixovat lakem.

 Jak se vám líbí retro účesy z 90. let?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Zobrazit další články