Oblečení podle typu postavy: Pokud donekonečna nechcete vypadat jako ošklivé káčátko, pochopte základy oblékání

Ženy by se daly podle tvaru postavy rozdělit do čtyř skupin. Stoupněte si před zrcadlo, identifikujte tu svou a vyzkoušejte módní tipy, které vám zaručeně sednou.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jaká je nejhorší noční můra každé ženy či dívky? Pravděpodobně když utratí obrovské jmění za tolik žádaný kus oblečení, aby poté zjistila, že v jejím šatníku vypadá lépe než na ní samotné. Jedna velikost nikdy nepadne všem, hlavně pokud jde o módu. Šaty, které by na konkrétní osobě vypadaly bezchybně, se mohou pro jinou ukázat jako úplná katastrofa. Pokud chcete zlepšit svůj módní kvocient, je nanejvýš důležité porozumět svému tělu, a podle toho se začít oblékat.

Typ jablko

Pokud je vaše poprsí větší než boky, tak jste typické jablko. Ženy s jablkovým tvarem těla mají obecně široká ramena, štíhlé končetiny a nedefinovaný pas. Mezi celebrity s tímto tvarem postavy patří například Kate Winslet a Sonakshi Sinha. Vsaďte na tmavé barvy, zvláště při výběru kousku na horní část těla. Šaty nebo topy s hlubokým výstřihem nebo výstřihem do V nejlépe zalichotí vašemu tělu. Vyhněte se přilnavým tkaninám na horní části těla. Vodorovné pruhy také nejsou tím pravým pro vás.

Typ hruškový trojúhelník

Pokud jsou vaše boky širší než ramena, budete požehnáni tělem ve tvaru hrušky. Malé poprsí, dobře definovaný pas a plná stehna jsou běžné atributy. Celebrity s hruškovým typem postavy jsou například Parineeti Chopra či Kim Kardashian. Hledejte topy a šaty, které končí těsně nad nebo u vašich boků. Vrstvení je váš nejlepší přítel, pokud jde o přidání plnosti v dekoltu. Když si budete kupovat kalhoty nebo džíny, jděte do tmavých barev. Vyberte si šaty se zvonovými a kimonovými rukávy. Vyhněte se crop topům. Držte se dál od zdobených spodků.

Typ obdélník

Tento tvar, známý také jako modelový typ postavy, se vyznačuje stejnou šířkou boků jako poprsí. Obvykle s mírným nebo žádným vymezením v pase. Mezi celebrity s obdélníkovým typem postavy se dá zařadit Nicole Kidman nebo Anushka Sharma. Vyberte si topy a šaty s véčkovým a lodičkovým výstřihem. Čepicové tříčtvrteční rukávy, volný střih a rozšířené rukávy se nejlépe hodí pro váš typ postavy. Noste pásek kolem pasu, abyste vytvořili iluzi postavy přesýpacích hodin. Vyhněte se svislým pruhům. Držte se dál od tužkových kalhot.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Typ přesýpací hodiny

Ženy s tělem přesýpacích hodin jsou obdařeny dobře definovaným pasem. Boky a poprsí jsou zhruba stejně veliké. Celebrity s tělem typu přesýpací hodiny jsou například Priyanka Chopra a Jenifer Lopez. Nebojte se véčkového výstřihu. Topy všeho druhu obepnou vaše tělo na správných místech a zvýrazní vaše křivky. Držte se topů nebo šatů v jedné barvě. Přidejte pásek v nejužší části pasu, abyste jej zdůraznili. Držte se dál od želvích krků a vysokých topů a šatů. Vyhněte se dvouřadým bundám, protože by vám přidaly nežádoucí objem kolem poprsí.

Který typ postavy odpovídá té vaší?

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články