Zraněný psí bezdomovec si uvědomil, že potřebuje ošetřit, a tak si sám našel veterinární kliniku

Běžný pracovní den na veterinární klinice rozvířila návštěva pacienta, který tam přišel sám a v očích měl prosebný pohled. Personál kliniky nechápal, proč nikde není jeho majitel.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vypadalo to jako úplně normální pracovní den na veterinární klinice. V ordinaci se dveře netrhly, v čekárně posedávali lidé se svými domácími mazlíčky, kteří potřebovali ošetřit. Pak mezi čekatele vstoupil další čtyřnohý pacient, což by nebylo nic neobvyklého. Avšak tento pes něčím zvláštní byl – přišel úplně sám. Stál uprostřed čekárny a rozhlížel se kolem sebe.

Chlupatý pacient neměl doprovod

Zraněný zatoulaný pes vešel do čekárny kliniky sám, jako kdyby věděl, že právě zde mu pomohou. Přišel velmi klidně a zastavil se. Nejdříve jsme to nechápali. Rozhlíželi jsme se kolem, jestli s ním nepřišel jeho majitel, ale nikdo tam nebyl,“ popisuje zvláštní návštěvu pacienta veterinář Igor Holand.

Personál kliniky chvíli také přemýšlel, zda se nemohl ztratit. Poté si ale pracovníci zvíře pořádně prohlédli a bylo jasné, že nemá ani majitele, ani domov. Pes vypadal zanedbaně, na krku měl hlubokou tržnou ránu a prosebně se na veterináře díval. „Když jsme se ke zraněnému zvířeti přiblížili, pochopili jsme, že nás přišlo požádat o pomoc,“ říká Holand.

Dokud se neuzdraví, bude na klinice

Na klinice se o zraněného pacienta postarali. Během chvíle pes skončil na veterinářově stole. Celou dobu byl klidný a nechal zdravotníky, aby jej ošetřili. Provedli jsme celkové klinické zhodnocení jeho stavu a následně vyčistili a zašili ránu,“ uvedl veterinář s tím, že pejsek dostal také antibiotika. Dokud se neuzdraví, zůstane na klinice na pozorování.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Holand se o psa, který si ho našel a vybral za svého lékaře, bude starat. „Je mi ctí, že mu mohu pomoci,“ poznamenal veterinář. Chytrý a vycvičený zatoulaný pejsek si podle něj zaslouží opravdu milující domov. Holand doufá, že příchod na kliniku zvířeti změní život. „Snad se najde někdo, kdo jej adoptuje a věnuje mu lásku a náklonnost, kterou si zaslouží,“ uzavřel veterinář.

Co říkáte tomu, že pes sám vyhledal pomoc?

Zdroj: Mirror

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Zobrazit další články