V jediné minutě zničil 33leté manželství svých rodičů. „Udělal jsem to pro zábavu. Nevěděl jsem, co to způsobí,“ hájí se Jarda

Muž si z legrace opatřil testy DNA. Netušil však, jaké problémy způsobí tím, když odhalí krutou pravdu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Čtenář Jarda U. zaslal do naší redakce dopis, ve kterém se svěřuje se svým příběhem. Píše v něm o velkém neštěstí, které potkalo jeho rodinu. Netušil totiž, že svým jednáním způsobí zkázu a rozpad manželství svých rodičů. Ví, že mu cizí lidé nepomůžou, ale alespoň trochu takto uleví svému svědomí a třeba se někdo svěří s podobným zážitkem, jaký má on.

Tajně provedli testy DNA

Pan Jarda je nejstarším synem svých rodičů. Má ještě další dva mladší sourozence, od kterých se ale vždy trochu lišil. Oni, stejně jako jeho otec, tíhli ke sportu. On naopak miloval učení, biologii a přírodní vědy. Ovšem nezůstalo jen u těchto rozdílů. Jeho otec byl tmavovlasý muž s hnědýma očima, pan Jarda naopak modrooký blonďák. „Vždy jsem si myslel, že jsem spíše po matce, ale nijak více jsem se tím nezabýval,“ popisuje v dopise čtenář.

Již od střední školy, kdy se začal více věnovat biologii, jej velmi zajímala genealogie. Studium DNA, různých dědičných chorob a poruch pro něj bylo něco naprosto úžasného. Když tedy v dospělosti na internetu objevil výhodnou sadu testů DNA, neváhal a objednal si je. „Řekl jsem o tom jen otci, se kterým jsme se rozhodli, že je ihned poté, co přijdou, vyzkoušíme,“ vzpomíná v dopise pan Jarda.

Výsledky testů přinesly překvapivé zjištění

A tak provedli vše dle návodu a poté vzorky odeslali do laboratoře k vyhodnocení. Na výsledky čekali několik týdnů. Když si je poté přečetli, zůstali jako opaření. Ukázalo se, že Jarda ve skutečnosti není biologickým synem muže, kterého celý život považoval za otce. Ten tomu také nemohl uvěřit, ale jakmile přišla domů jeho manželka, uhodil na ni. „Máma se rozzlobila a řekla, že kdyby o tom věděla, testy by vyhodila. Nakonec přiznala, že jsem synem cizího muže,“ vysvětluje čtenář.

Jeho otec okamžitě požádal o rozvod. Pan Jarda se tedy domnívá, že kvůli svému zájmu a i z legrace vlastně zničil třiatřicetileté manželství svých rodičů. „Celou dobu ale naši žili ve lži, chudák táta, je mi ho líto. A já vlastně vůbec netuším, čí jsem“ končí svůj dopis pan Jarda. Jeho matka musela tolik let svému manželovi lhát, což se zdá být neuvěřitelné. Kdo ví, zda jsou i mladší Jardovi sourozenci jeho biologickými dětmi.

Pan Jarda ale rozhodně není jediný, kdo se ocitl v podobné situaci. Na DámskémDeníku jsme totiž psali o muži, který také právě díky testům DNA zjistil, že není skutečným synem svého otce. Oba to velmi zlomilo, jako v případě pana Jardy a jeho táty.

Kdo si myslíte, že má na rozpadu manželství největší vinu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Zobrazit další články