Britský diplomat prozradil, proč se princezna Diana musela ostříhat na krátko. Měla v tom prsty královna Alžběta

Odhalte pravý důvod toho, proč byla od jistého momentu princezna Diana viděna pouze s krátkými vlasy. Hlavní podíl na tom měla královna Alžběta II.

princezna diana i Zdroj fotografie: Auguel / Creative Commons / CC BY 2.0
                   

Lidmi milovaná princezna Diana byla po celý svůj život známá svým ikonickým krátkým účesem. Nenosila ho ale takto vždy. Pravý důvod, proč si vlasy ostříhala, odhalil nedávno britský diplomat Richard Dalton, který jí byl vždy velmi blízký. Vše změnil jeden významný den a prsty v tom měla zejména královna Alžběta II.

Princezna byla módní ikonou

Diana patřila mezi nejoblíbenější členy celé královské rodiny a tak není divu, že statisíce žen po celém světě chtěly vypadat jako ona a inspirovaly se jejím stylem. Fotky princezny z Walesu se často objevovaly na titulních stránkách časopisů a mnoho žen se podle nich oblékalo.

Krátké vlasy nebyly zvykem

Princezna také proslavila svůj legendární krátký účes, který do té doby nebylo zvykem v královské rodině nosit. Všechny ženy měly povětšinou delší vlasy, alespoň po ramena. Někteří proto spekulovali, proč se lady Diana nechce vzdát krátkých vlasů, jelikož svůj účes skutečně nikdy neměnila. Richard Dalton ale nedávno vyrukoval s velkým tajemstvím.

Všechno změnil jeden den

Pravdou je, že se vše změnilo v roce 1984, během otevírání britského parlamentu. Tato tradice je stará asi 500 let a královská rodina vždy slavnostně zahájí nové vládní období. Vystoupí zde královna, která pronese krátký proslov, a někteří další členové královské rodiny. Je to majestátní oslava spojení monarchie a britské vlády, na které se v tomto roce objevila také lady Diana.

Londýnský parlament iZdroj fotografie: Depositphotos

Měla strach, že ji zastíní

Princezna Diana se na akci objevila s novým účesem. Nechala si od kadeřnice vytvořit vysoko vyčesaný drdol, který na ní nikdy předtím nikdo neviděl. Titulní strany novin a časopisů se proto vůbec nevěnovaly královně Alžbětě a jejímu projevu, ale úžasnému účesu princezny Diany, která se zde objevila po jejím boku.

Nechtěla mít konflikt v rodině

Alžběta měla údajně velký strach, že ji Diana zastíní a lidé ji budou mít radši. Rozhodla se proto princezně říct, že si nepřeje, aby se na veřejnosti ukazovala s dlouhými vlasy. Diana se nehodlala pouštět s královnou do konfliktu, proto jí uposlechla a od té doby se držela svého krátkého sestřihu, se kterým jí zná celý svět.

Jak se vám líbí Dianin slavný účes?

Zdroj: MarieClaire
Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Zobrazit další články