Svého zesnulého manžela zahlédla v reklamě: „Jedl to, co vždycky“

Kuriózní případ, nebo duchařská historka? Žena z Velké Británie tvrdí, že zahlédla ve videu svého manžela, který je 9 let mrtvý.

muž restaurace osamělý i Zdroj fotografie: Pxhere
                   

Lucy Watsonová je již devět let vdova. Po smrti svého manžela si jiného partnera nenašla a žije osamělý život. Přesto v nedávné době zažila obrovský šok. Když jednoho dne rolovala z dlouhé chvíle na Facebooku, vyskočila na ni reklamní upoutávka na indickou restauraci Spice Cottage v nedalekém měste Westbourne.

Sporné datum pořízení videa

Promo video, které mělo nalákat nové zákazníky a upozornit na kvalitu tamní gastronomie, začíná pohledem do restaurace. V rychlém sledu vidíme dva muže, kteří sedí u stolu naproti sobě a stravují se. Lucy však tvrdí, že sedící muž je její zesnulý manžel, který jí ve společnosti svého syna! Lucy neváhala a okamžitě se v komentářích zeptala: „Kdy bylo toto video natočeno? V popředí je můj zesnulý manžel, který zemřel v roce 2014, a jeho syn.“

Restaurace reagovala okamžitě s šokující odpovědí: „Dobrý den, to nás mrzí. Toto video bylo natočeno minulý týden.“ A hned vzápětí se strhla lavina komentářů, ve kterých se tazatelé dožadovali vysvětlení. Následně management restaurace Spice Cottage důrazně popřel, že by používali archivní nahrávky. Nevěřící komentáře však útočily dál ze všech stran.

Případ zaujal novináře

Lucy se v diskusi odmlčela, následně však kontaktovala novináře a poskytla rozhovor pro deník Daily Mail, ve kterém objasňuje, proč je přesvědčená, že ve videu poznala svého manžela: „Harry byl velký, vážený muž. Měl bílé vlasy. Jeho postava a brýle jsou výrazné. Poznala jsem modrou mikinu, kterou měl na sobě. A seděl tam se svým synem Alexem.“

New year, new mood! ✨ For the last few weeks, we’ve been working hard to make our dining experience even more memorable. Join us for a perfect blend of exquisite flavours, with classical and unique dishes inspired by ancient family recipes.

Zveřejnil(a) Spice Cottage dne Pondělí 16. ledna 2023

Lucy pokračuje ve vysvětlení dál: „Nepochybovala jsem, že je to můj manžel. Video jsem si pustila asi 30x a pokaždé jsem si byla víc a víc jistá.“ Dodala také, že manžel ve videu jí kuřecí korma – jeho oblíbené jídlo, které si často s chutí dopřával. Lucy je tak stoprocentně přesvědčená, že restaurace zveřejnila staré záběry. Do tohoto zajímavého sporu však posléze vstoupila další osoba.

Do diskuse se vložil Harryho syn

Je jím syn Harryho Alex, který podle Lucy ve videu také účinkuje. Ten pro Daily Mail učinil prohlášení. Na otázku, zda jsou on a jeho otec zachyceni na videu, odpověděl: „V žádném případě. Není to můj táta a nejsem to já. Plete se,“ poznamenal na konto Lucy. Jenže Lucy kontruje, že když Alex přijel navštívit svého otce, zašli na jídlo právě do této restaurace.

Restaurace taktéž vydala oficiální prohlášení, ve kterém manažer Bodrum Islam na svém facebookovém profilu ujistil, že video propagující restauraci bylo natočeno před pár týdny. „Před lednem 2023 byly všechny naše stoly pokryty bílými a červenými ubrusy. To je důkaz, že tento materiál je aktuální. Toto je velmi neobvyklá situace a doufáme, že to vyřeší všechny nejasnosti.“

prostřený stůl pro dva v restauraci iZdroj fotografie: Freepik

Britská veřejnost tak byla rozdělena na několik táborů. První, kteří mají Lucy za blázna a jsou přesvědčeni o tom, že se spletla. Druzí se domnívají, že video je skutečně devět let staré a jedná se o šikovný marketingový trik ze strany restaurace. A nakonec několik málo těch, kteří věří, že se jedná o Harryho ducha.

Co si o celém případu myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Zobrazit další články