Pacientka se nečekaně probudila uprostřed operace. Hrozivý zážitek se rozhodla podrobně sdílet se světem

Pacienty, kteří čekají na operaci, děsí mnoho věcí. Tato žena si prožila hotovou noční můru, když se na sále probrala a uslyšela lékaře pronést: „Skalpel, prosím.“

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Operace jsou ve většině případů složité zákroky, které se dělají u pacientů, jež nejde léčit jinak. Každá taková operace je samozřejmě pro lidské tělo obrovskou zátěží a svou roli hraje i psychický stres. Člověk totiž při prvním zákroku vůbec netuší, jak bude vše probíhat, a je nervózní. U nás v redakci máme členy, kteří ještě nikdy na operaci nebyli a netuší, jaké je probírat se z narkózy. To, čeho se nejvíce lidé bojí, je právě to, že se během operace proberou a budou vše cítit. Tato žena si to zažila.

Jak se připravit na operaci

Přípravy na operaci u pacientů zajišťuje primárně lékař. Ten musí provést různá vyšetření, díky kterým proběhne vše bez problémů. Sám pacient se může připravit pouze psychicky. Obavy a strach jsou normální. Pokud vám někdo z okolí říká, že když to zvládlo spoustu lidí, zvládnete to i vy, je to sice pravda, ale tato rada příliš neuklidní. Určitě nehledejte na internetu informace a zkušenosti jiných lidí, ty by vás mohly hodně vyděsit. Raději si promluvte se svým lékařem, případně navštivte psychologa. Ti vás dokáží uklidnit nejvíce a poradí vám.

Žena, která si zažila peklo

Žena jménem Donna musela na akutní operaci. Ta měla být provedena laparoskopicky, což u pacientů zajišťuje menší rány, slabší bolesti po operaci a rychlejší hojení. Podle webu Twice měl být její zákrok proveden v celkové anestezii. Lékaři jí řekli, že do břišní stěny jí budou muset udělat malý řez. Protože Donna věděla, že laparoskopická operace je šetrnější, trochu se uklidnila. Bohužel ale vůbec netušila, co se stane při zákroku.

Donna se probrala na operačním sále

Když se Donna probrala, myslela si, že už je operace za ní a ulevilo se jí. Po chvilce ale uslyšela chirurga, který žádal o skalpel. V tu chvíli Donně začalo docházet, že se nejspíše probrala těsně před operací. Kvůli tlumícím lékům se nemohla vůbec pohnout ani mluvit. Nemohla tedy dát najevo, že je vzhůru. To, jakou paniku Donna zažívala, si pravděpodobně nedokáže představit nikdo. Žena ještě chvilku počkala, zda se jí to jen nezdá, ale za malý moment ucítila, jak chirurg provádí řez. V tu chvíli ucítila obrovskou bolest.

Chirurg na operačním sále iZdroj fotografie: Freepik

Traumatizující zážitek ženu poznamenal

Během operace měla žena nasazenou ochrannou plicní ventilaci. Zákrok, při němž Donna vše vnímala, trval asi 90 minut. Po jeho dokončení, kdy ještě ležela na sále, mohla trochu hýbat jazykem. Aby o sobě dala vědět, pohnula s ním. Anesteziolog si ale myslel, že účinky léků už pominuly, a proto jí hadičku z úst vytáhl. Podle webu Ladbible si v ten moment Donna myslela, že zemře, protože nemohla dýchat. Poté kolem sebe začala slyšet různé hlasy na sále a cítila, jako by byla mimo vlastní tělo. Následně si lékaři všimli, že něco není v pořádku, a začali Donnu oživovat.

Když se Donna probrala po operaci, hned všechno chirurgovi řekla. Tomu se vlily slzy do očí, chytil ji za ruku a začal se jí omlouvat. Kvůli traumatu, kterým si prošla, začala situaci Donna řešit právně až po 9 letech od operace a bude žádat o odškodnění. Na DámskémDeníku jsme již psali o tom, jak pacienti zažívají různé stavy při operacích, např. jeden lékař podělil o svůj nejděsivější zážitek ze sálu.

Jaké byste požadovali odškodnění, kdyby se stala podobná situace vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články