Žena se narodila s mužskými i ženskými genitáliemi. O jejím pohlaví rozhodli lékaři

Intersexuální žena, která má nyní 25 let, se narodila s mužskými i ženskými genitáliemi, tvrdí, že lékaři jí odebrali dělohu a „přišili vagínu“. Žena chce nyní operaci, aby ji „dala dohromady“.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Luna Animisha, 25 let, měla při narození „zašitou“ vagínu. Narodila se jako intersexuální a byla vychovávána jako chlapec, nyní se však cítí jako žena a nechává se tak i oslovovat. Lunino lůno bylo odstraněno poté, co jí po narození bylo přiděleno pohlaví.

Jak to všechno začalo

Žena, která se narodila s mužskými i ženskými genitáliemi, řekla, že se lékaři rozhodli, že je chlapec, bez jejího „souhlasu“ při jejím narození.  Říká, že jí lékaři „přišili vagínu“ a odstranili dělohu poté, co zjistili, že je muž. Říká, že to, že podstoupila operaci a bylo jí přiděleno pohlaví předtím, než byla dost stará na to, aby si mohla sama vybrat, jí způsobilo problémy s identitou, protože se vždy cítila více ženská než mužská.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Odmítla mužské pohlaví

Po letech osobních bojů kvůli své identitě, Luna nyní odmítla mužské pohlaví, které jí bylo přiděleno při narození, a místo toho přijala to ženské. Nyní doufá, že získá částku 3 234 450 Kč na chirurgický zákrok a transplantaci dělohy, i když je tento postup ještě stále v plenkách a klinické studie teprve probíhají.

Ve 14 letech zjistila, že je intersexuální

„Až ve 14 letech jsem zjistila, že jsem se narodila intersexuální, ale ještě předtím jsem věděla, že se chci prezentovat jinak, než mě vychovávají moji rodiče“ svěřila se Luna. Myslí si, že je naprosto barbarské, aby lékaři rozhodovali za novorozeně, které se ještě nemůže vyjádřit. Luna dodala, že to způsobilo její „problémy s identitou“ a dokonce to vedlo k sebevražedným myšlenkám, které začaly ve velmi mladém věku.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Co dělá Luna nyní

Luna nyní užívá jako součást hormonální substituční léčby estrogen a progesteron, což jsou hormony přirozeně produkované vaječníky, které řídí funkci dělohy. Také už hovoří se svým plastickým chirurgem o vaginální rekonstrukci a zkoumá také možnosti transplantace dělohy z laboratoře. Tento druh transplantace by znamenal, že by děloha vyrostla z vlastní vulvální tkáně Luny a byla by biologicky co nejblíže její původní děloze, která byla odstraněna při narození.

Zdroj: Daily Mail

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Zobrazit další články