Otěhotněla ve 42 letech. Když se dítě narodilo, lékaři byli v šoku. Dívce chyběla polovina čelisti

I když otěhotněla již v pokročilém věku, rozhodli se, že si dítě nechají. Nelitují toho dodnes. I přes veškerý údiv, který nastal po porodu, své dítě milují.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ukrajinští manželé Helena a Jurij Spenglerovi patří mezi šťastné páry. Vzali se již v mladém věku a od té doby Helena porodila tři krásné a zdravé děti. Velké překvapení ale přišlo, když žena ve svých 42 letech přišla na to, že je těhotná. Vlastně v té době už byla babičkou. Pro manžele to nebyl žádný problém, proto se rozhodli, že si malé děťátko nechají a vychovávají jej.  

Byl to mírný šok, ale dítě si nechali

Manželé přiznali, že se vždy snažili mít co nejvíce dětí. Milují je a ratolesti je činí šťastnými. Když se ale dozvěděli, že je Helena opět těhotná, zůstali v šoku, nečekali to. Mysleli si, že už dávno nebudou mít další děti. Ale nenechali se svou pohodlností a již odrostlými dětmi zlomit. Rozhodli se, že si malé ještě nechají a dají mu vše, co potřebuje. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Celé těhotenství proběhlo bez komplikací. Mamince nebylo špatně, veškeré výsledky byly skvělé a ani na ultrazvuku, který podstoupila dvakrát v prenatální diagnostice, se nic neukázalo. Vše nasvědčovalo tomu, že je dítě zdravé. Očekávali děvčátko, na které se velmi těšili. Holčička se narodila o měsíc dříve. Jenže co se stalo po porodu, bylo opravdu šílené.

Milují ji i přes to všechno

Jakmile děvčátko porodila, zdálo se jí, že zažívá pravou noční můru. Místo toho, aby porodní asistentky daly děťátko mamince do náručí, neřekly ani půl slova a jen nevěřícně koukaly. Poté, co byla Helena připravena, se sestry zeptaly, zda chce malou vidět, pochovat si ji a má opravdu dostatek sil. Maminka samozřejmě souhlasila.     

iZdroj fotografie: Depositphotos

Bohužel maminka malého děvčátka byla natolik v šoku, že ztratila sílu a omdlela. Jakmile se žena probrala, bylo jí sděleno, že její holčička trpí závažným syndromem, u kterého se lícní kosti i čelist nevyvinou tak, jak by měly. V hlavní roli je bohužel genetika. Lékaři také matce prozradili, že musí být připravena, protože svou malou dceru může ztratit již po několika měsících či dnech. 

Chování a doporučení lékařů bylo udivující

Lékaři bez lítosti mamince poradili, aby své čerstvě narozené dítě odložila do sirotčince. V tu chvíli ale vstoupil Helenin manžel do pokoje. Žena se bála, jak bude muž reagovat. Zeptal se, zda je to jejich holčička. Helen odpověděla, že ano, a Jurij začal plakat. „Tohle je náš malý andílek,“ řekl a dívenku políbil. Za pár dnů byli propuštěni domů. Bohužel ani doma se nesetkali s otevřenou náručí. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

I ti nejbližší manželům radili, aby holčičku umístili do sirotčince, jinak nebudou žít normálním životem. To by bylo ještě v pořádku, ovšem do té doby, než rodina oznámila, že dítě stejně brzy zemře. Pár své dítě miloval i s tímto postižením a rozhodl se takovou těžkou kritiku neposlouchat. Na rozdíl od předpovědí blízkých i lékařů holčička začala sílit. Roste z ní usměvavá dívenka, která si ráda hraje a chodí na procházky, i když musí sledovat posměšky a udivující pohledy kolemjdoucích.

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Moje tchyně dávala do mikrovlnky ponožky. Nechápala jsem to až do té doby, než mi vysvětlila, že se tak zahřívá
Události247.cz
Události247.cz
Strach z útoků: Menšiny se bojí o své životy. Vládu to ale nezajímá
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Nečekané příznaky vysokého krevního tlaku: Když hodnota překročí 180/120 mm Hg, znecitliví ruce
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vrátíte se do chladného bytu a zapnete radiátor na 5? To je chyba. Je lepší pustit ho na střední stupeň a vyčkat