Hanka (43): „Odpustila jsem manželovi nevěru. Byla to naše společná chyba.“ Někteří jí to mají za zlé

Čtenářka svým příběhem poukazuje na fakt, že je důležité přiznat vlastní chybu. Díky tomu se dá poničený vztah ještě opravit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Čtenářka se rozhodla podělit o svůj příběh. Ten sepsala v dopise a zaslala do redakce DámskéhoDeníku. Myslí si totiž, že by tím mohla povzbudit ženy, které se ocitají ve stejné nebo podobné situaci jako ona. Mnoho lidí totiž o nevěře nechce veřejně mluvit, stydí se být v roli podvedených a často neví, jak mají dále žít. Paní Hanka se proto rozhodla ukázat, co je v životě vlastně důležité.

Věnovala se všemu, jen ne rodině

Třiačtyřicetiletá Hana S. potkala svého manžela po studiích na střední škole. Zamilovali se do sebe a začali spolu žít. Brzy se jim narodily děti, čímž začal velký shon. Když byla žena s potomky doma, vše klapalo, ovšem jakmile nastoupila do práce, vše se pomalu začalo měnit. Neměli mnoho peněz, a tak pracovali od rána do večera, u dětí se střídali a oba zažívali mnoho probdělých nocí.

Jakmile děti povyrostly, paní Hance a jejímu manželovi se podařilo vybudovat společnou firmu, která jim raketovou rychlostí vynesla velké jmění. Koupili velký dům, obklopili se mnoha přáteli a pořádali bujaré večírky. Nebyli jsme prakticky nikdy sami dva,“ vzpomíná v dopise paní Hanka. A právě kvůli tomuto životnímu stylu si nevšimla, že se oba odcizili. Netrávili takřka žádný společný čas, potkávali se jen večer v posteli. „Spali jsme spolu pořád méně, ale neřešila jsem to,“ píše dále čtenářka.

Nevěru dokázala manželovi odpustit

Až před rokem ji probrala pořádná facka, která ji zčistajasna zasáhla. A to, když se od své kamarádky dozvěděla, že je jí manžel nevěrný s jednou z podřízených. „Uhodila jsem na něj, nepopřel to. Sbalil si věci a odešel za ní,“ popisuje paní Hana. Když to řešila s dětmi, řekly jí, že se ani nediví. Prý poznaly, že jsou jejich rodiče spíš spolubydlící a obchodní partneři než manželé. Až teprve teď si žena uvědomila, že dávala přednost kariéře, penězům a přátelům před rodinou.

„Po několika měsících odloučení se ale manžel vrátil s tím, že mě miluje a chce mě zpět. Souhlasila jsem. Uvědomila jsem si totiž, že nic není důležitější než rodina,“ svěřuje se dále v dopise paní Hana. Je jí jedno, že ji za to někteří odsuzují, ona za vším udělala tlustou čáru. Od té doby tráví s manželem každou volnou chvíli, chodí na večeře, do kina, povídají si a jsou šťastní. „Jeho nevěra mi otevřela oči, mohla jsem za to z velké části já,“ končí svůj dopis čtenářka.

Svému muži odpustila. Některé ženy se i přes tak velkou zradu dokáží přenést. Jiným zase nevadí, že je manžel podvádí, naopak z toho těží. Příběh takovéto dámy, která si za každou mužovu nevěru koupí nové boty, jsme na DámskémDeníku již zveřejňovali.

Co si o rozhodnutí paní Hany myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Zobrazit další články