„Říkáte mi, že jsem sobecká, protože nemám děti. Já si myslím, že vy jste hloupí, protože je máte,“ říká Emily (37)

Nezávislá cestovatelka se rozhodla užívat si zábavu a dobrodružství na cestách po celém světě. Je šťastnější, když si dělá vše po svém a nemusí se nikomu přizpůsobovat.

Rozzlobená mladá žena i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Okolí dost dobře nerozumí nezávislým a svobodomyslným ženám. Když je jim přes třicet a nejsou matkami nebo to alespoň neplánují, jsou prostě divné. Vyprávět by o tom mohla sedmatřicetiletá Emily z Prahy. Ráda cestuji na vlastní pěst po světě, užívám si dobrodružství i zábavu a jsem šťastná. Do toho, že jsem svobodná a bezdětná, nikomu nic není. Je to můj život,“ napsala nám do redakce DámskéhoDeníku.

Dekádu cestuje sama po světě

Od dětství Emily snila o tom, že svůj život zasvětí poznávání nových věcí, zemí, jídla, kultur nebo třeba tradic. „Vždycky mě bavily cestopisné dokumenty a doufala jsem, že až budu dospělá, projezdím svět křížem krážem. Teď si plním své sny a jsem šťastná,“ uvedla s tím, že už navštívila několik afrických, asijských a evropských zemí, byla v Austrálii i v Severní a Jižní Americe.

Seniorka cestuje s batohem

81leté kamarádky si splnily svůj celoživotní sen –⁠ cestu kolem světa za 80 dní: „Milujeme cestování, zdraví nám slouží,“ říkají

Po světě cestuje už deset let a výhradně sama.  „Nepotřebuji k tomu žádného parťáka. Spousta lidí tohle nechápe. Mně ale prostě vyhovuje dělat si věci tak, jak chci já. Proč bych se měla někomu přizpůsobovat, když prostě nemusím,“ vypráví Emily s tím, že totéž platí i pro její soukromý život. Rodiče i kamarádi o ni sice mají strach, když vyráží do rizikovějších lokalit, ale důvěřují jejímu úsudku.

Lidé nechápou, že nemá děti a muže

O nových poznatcích a zážitcích, které na cestách načerpá, informuje Emily na sociálních sítích. Většinou její fotografie a příspěvky lidé přijímají s nadšením. „Nedávno se do mě ale nevybíravě pustili cizí lidé kvůli něčemu, do čeho jim nic není. Už jsem si zvykla na to, že spousta známých nechápe, proč nejsem v 37 letech vdaná a nemám děti. Ale že mě za to odsoudí internet, jsem nečekala. Dost to se mnou zamávalo,“ svěřila se čtenářka.

Žena na pláži iZdroj fotografie: Depositphotos

Vysvětlila rovněž, že nejde o to, že by se vdát a mít děti nechtěla, ale prostě je šťastná a spokojená se svým současným životem. „Proč bych ho tedy měla měnit? Protože si lidé myslí, že když nemám děti, jsem divná a sobecká? To ani omylem, nejsou už naštěstí padesátá léta. Stejně tak můžu já říct, že oni jsou hloupí, protože je mají,“ rozčiluje se Emily s tím, že kvůli internetovým rejpalům měsíce nemohla spát a začala trpět depresemi. V současnosti je už v pořádku a profil na sítích smazala.

Co si myslíte o životním stylu čtenářky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Zobrazit další články