Žena si koupila hovězí z Lidlu a bylo jí špatně. Pár dnů na to zjistila, že bylo zkažené

Ve známém obchodním řetězci si žena z Brna koupila hovězí maso. Když ho doma rozbalila, nestačila se divit. Nepříjemnou zkušenost už by nikdy nechtěla opakovat.

i Zdroj fotografie: SZPI
                   

Nejeden z nás měl někdy problém s tím, že jsme měli zažívací potíže po pozření nějaké potraviny z obchodu. I přesto, že jsme kvalitě prodejce věřili, nedopadlo to zrovna nejlépe. Nedávno se něco podobného stalo i čtenářce DámskéhoDeníku Iloně D. z Brna, která nám do redakce napsala.

Balené hovězí bylo zkažené

Paní Ilona, jak nám sama potvrdila, snědla závadné hovězí maso, které se prodávalo v brněnském Lidlu. Sama tomu nejdřív nepřisuzovala velkou váhu a podle vlastních slov ani nevěděla, že bylo maso zkažené. Zjistila to až poté, co se podívala na web Potraviny na pranýři, kde Státní zemědělská a potravinářská inspekce informuje občany o zkažených a závadných potravinách. Jednou z nich byla i zmíněná balená hovězí kližka z Lidlu.

„Přesně tohle maso jsem si koupila. Kontaktovala jsem vás proto, že jsem až zpětně díky internetové stránce inspekce zjistila, že jsem si hovězí kližku z mladého býka asi měsíc zpátky koupila. Bylo mi po ní neskutečně špatně, ale na první pohled mi nepřišlo, že by bylo s masem něco v nepořádku,“ napsala do redakce zklamaná zákaznice.

Zažívací potíže trvaly zhruba jeden den

Paní Ilona podle vlastních slov zažívala velké zažívací potíže. „Trvaly krátce, v podstatě jenom den, či dva. Nepsala bych vám ohledně takové banality, ale jakmile jsem zjistila, že o tom psali na Potravinách na pranýři, tak jsem zůstala jak opařená. Jsem ráda, že to nebylo jedno z těch kuřecích se salmonelou, které jsou teď v obchodech tak často. To bych dopadla asi o poznání hůř,“ zakončila své vyjádření pro DámskýDeník paní Ilona.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Potraviny na pranýři (@potravinynapranyri)

Pokud doma zmíněné maso máte, můžete ho na pobočce vrátit a dostanete své peníze zpátky, píše Český rozhlas. Konkrétní název výrobku je Hovězí kližka z mladého býka s šarží L:2309702. Podle zmíněného webu Potraviny na pranýři bylo maso zkažené i přesto, že nemělo prošlé datum spotřeby. Jevilo ale na pohled známky kažení, zakončuje web Potraviny na pranýři.

Co si myslíte o kvalitě potravin v českých obchodech?

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Zobrazit další články