Žena si vzala muže svých snů, ale 12 let žila v pekle. Zohyzdil ji a musela nosit oblečení pro 7leté dítě

Než týraná žena sebrala odvahu postavit se násilnickému manželovi, snášela utrpení dlouhá léta. Pak se roztočila kola spravedlnosti, ale se skřípěním.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Svatba je pro mnohé jedním z nejúžasnějších okamžiků v životě. Pro Catherine Hartleyovou ze skotského Percetonu ale odstartovala nejděsivější období jejího života. Noční můra trvala dlouhých 12 let. Po sňatku její manžel začal kontrolovat každý aspekt jejího života. Bezcitný surovec svou ženu bil a rozhodoval i o tom, co smí jíst. Vyhladověl ji tak, že její tělo bylo kost a kůže. Nosila oblečení určené pro sedmileté děti.

Tyran nechtěl mít tlustou manželku

Catherine si kupovala oblečení velikosti 12, když si Matthewa Hartleye vzala. On ale nechtěl mít tlustou manželku, tak jí začal omezovat příjem potravy. Chtěl, aby nosila velikost 0. Řekl, že jsem tlustá, tak mi nasadil dietu. Když jsem se před spaním najedla, nutil mě spát na pohovce, protože se mu nelíbil pach jídla. Řekl, že se mu hnusím,“ vzpomíná na mučivé zážitky týraná žena. „Skončila jsem tak hubená, že mě bolely kosti, když jsem si lehla,“ dodává.

Manželku násilník vyhladověl tak, že se nakonec vešla do oblečení určeného pro sedmileté dítě. Stala se stínem. Vážila jen něco málo přes 30 kilogramů. Přidaly se i fyzické útoky. Při jednom ji manžel chytil pod krkem a zvedl do vzduchu, pak s ní hodil přes celou místnost, sedl si na ni a pokusil se ji uškrtit. Později nainstaloval do všech místností v domě kamerový systém, aby mohl mít Catherine pod neustálým dohledem.

Život ženy byl jako z hororu

Peklo, ve kterém žena žila, trvalo 12 let. Pak sebrala odvahu odejít a rozvést se. Po rozchodu Catherine nahlásila manžela na policii.  U soudu se násilník přiznal ke třem případům napadení své manželky i k sexuálnímu napadení jiné ženy. Přesto vyfasoval jen podmínění trest. Podle Catherine to je za roky trýznění, kterému byla vystavena, mírné potrestání. „Dvanáct let jsem byla jeho vězněm a on si se mnou dělal, co chtěl. Můj život byl jako z hororu. Je nebezpečný pro ostatní ženy,“ řekla.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Catherine se snaží znovu vybudovat svůj život a odvážně promluvila, aby varovala ostatní oběti zneužívání, aby vyhledaly pomoc. „Zničil mé sebevědomí a sebeúctu. Za zneužívání jsem se styděla. Věděla jsem, že moje sestry by nikdy nic takového nestrpěly. Měla jsem pocit, že jsem selhala. Nikomu jsem nic neřekla,“ prohlásila. Přitom tyranské chování začalo už na svatbě. „Po obřadu mě chytil za ruku a řekl, že odcházíme. Nemohla jsem za rodinou ani na hostinu,“ podotkla.

Co říkáte na to, že tyran neskončil za mřížemi?

Zdroj: Mirror

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Zobrazit další články