Zemřela legenda ČSMT. Lidé si jeho hlas budou pamatovat navždy

Do populární televizní talentové show se vracel jako bumerang rok co rok. To ale nikdo netušil, že bude jeho loňské pěvecké vystoupení tím posledním.

i Zdroj fotografie: FTV Prima
                   

Přestože oblíbenou talentovou soutěž nikdy nevyhrál, stal se její nezapomenutelnou součástí. Vracel se totiž každý rok, aby zkusil štěstí zase s novým číslem a pokusil se zabojovat o prvenství a pohádkovou výhru. Stal se dokonce inspirací k vytvoření proslulé anticeny, která je světovým unikátem a uděluje se pouze v show Česko Slovensko má talent. Loňský ročník soutěže byl ale jeho posledním. Jozef Pátrovič totiž zemřel ve věku 82 let na zástavu srdce.

Show po něm pojmenovala speciální cenu

Důchodce, který miloval zpěv a mezi jehož oblíbené interprety patřil Karel Gott, každoročně předstupoval před porotu s úsměvem na tváři, aby svým darem v hrdle potěšil publikum a pokusil se zabojovat o vítězství. Další ročníky show se ale budou muset obejít bez něj. „Dne 3. 11. 2023 přibližně v 18:00 naposledy vydechl zpěvák a člověk s velkým srdcem pan Jozef Pátrovič. Zemřel na zástavu srdce ve svém domě v Prievidzi v kruhu své nejbližší rodiny,“ cituje zpěvákova manažera Dominika Papalu televize Joj.

Před porotu talentové show se Pátrovič vracel rok co rok. Jeho pokusy ovládnout soutěž ale byly pokaždé marné. Nic na tom nezměnil fakt, že se jeho výstupy staly legendárními a tleskala mu vestoje celá aréna. Jeho jméno bylo se show natolik spjaté, že po něm byla pojmenovaná soška Zlatý Pátrovič. Speciální anticenu získali soutěžící, jejichž vystoupení bylo propadák, ale číslo předváděli s jistou vervou. Třeba jako Adrian Figa, o kterém jsme psali na DámskémDeníku.

Odchází kus naší show, smutní porotci

Úmrtí svérázného zpěváka zasáhlo porotce populární talentové soutěže. „Na prahu sedmdesátky si řekl, že bude slavný. A byl. S Jožem odchází i kus naší televizní show. Odpočívej v pokoji,“ napsal v emotivním příspěvku na Instagramu obávaný porotce Jaro Slávik. Byl to démon. Jak já se na něj vždycky těšil. A do našeho pořadu patřil a myslím, že si to užíval. Tak šťastnou cestu Jožko,“ uvedl na svém instagramovém profilu porotce Jakub Prachař, na jehož popud vznikla soška Zlatého Pátroviče.

V aktuální řadě talentové soutěže Pátrovič překvapivě ani neměl figurovat. Podle slovenského deníku NovýČas to bylo kvůli žertu, který vymyslel Patrik Rytmus Vrbovský. V loňském ročníku se objevil na podiu show a vydával se za bratra Pátroviče. „Zneuctili mého otce. Tohle nepřežiju. Čtyřicet let je mrtvý a oni se mu takhle vysmívají. Je to největší svinstvo. Myslel jsem, že se zhroutím,“ rozčiloval se podle deníku Pátrovič, a dokonce televizi hrozil žalobou.

ČSMT – Jozef Pátrovič

Legenda sa vrátila na pódium. Pán Pátrovič tento rok všetkých prekvapil! Toto bolo doposiaľ jeho najlepšie vystúpenie. 👍 👏 Všetky vystúpenia ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT nájdete na webe: bit.ly/ČSMT_vystúpenia

Zveřejnil(a) ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT dne Sobota 20. listopadu 2021

Jak moc bude zesnulý zpěvák v show chybět?

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Zobrazit další články