Ve věku 31 let zemřel nejstarší pes na světě. Za svůj život jedl pouze lidské jídlo a nikdy nešel na vodítku

Před nedávnem bohužel zemřel nejstarší pes na světě. Bylo mu neuvěřitelných jednatřicet let a jeho majitel prozradil, díky čemu se dožil tak vysokého věku.

starý pes i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Smrt domácího mazlíčka vždy silně zasáhne celou rodinu. Většina lidí totiž tato zvířata často považuje za plnohodnotné členy domácnosti, a tak když přijde jejich čas opustit tento svět, je to pro všechny velká rána. I když se třeba nedožili vysokého věku, rozhodně s nimi lidé zažili spoustu legrace a společných zážitků, na které nikdy nezapomenou. Před nedávnem byla zveřejněna smutná zpráva. Zemřel totiž nejstarší pes na světě.

Za jeho dlouhověkost prý může dobré jídlo a láska

Když se v roce 1992 narodil Bobi a jeho tři sourozenci, byl jim přichystán velmi krutý osud. Jak informoval web TheGuardian, pro své majitele totiž představovali pouze přítěž, a tak jak bylo tehdy zvykem, měli být pohřbeni za živa do mělkého hrobu. Když se chtěli štěňat zbavit, na malého Bobiho se usmálo štěstí, protože se stihl schovat v hromadě dřeva. Poté jej tam objevil tehdy osmiletý Leon a jeho bratři. Ten se ho ujal a pejsek se brzy stal plnohodnotným členem rodiny.

Podle webu AbcNews byl Bobi čistokrevný Rafeiro do Alentejo, což je plemeno portugalského psa, které se dožívá v průměru 12 až 14 let. Se svým majitelem žil Bobi na rodinné farmě ve vesnici Conqueiros v Portugalsku. Měl zde čtyři kočičí kamarády a dle slov jeho majitele bylo tajemstvím jeho dlouhého života klidné prostředí, dobré jídlo, čerstvý vzduch a především spousta lásky.

Nejstarší pes na světě bohužel nedávno zemřel

Bobi jedl to, co jedli jeho majitelé, měl rád čerstvé maso a ryby, které mu muž chodil kupovat na trh a k rybářům. Dokonce nikdy nebyl na vodítku, vždy běhal na volno. V květnu oslavil své jednatřicáté narozeniny, a stal se tak nejstarším psem na světě. Předčil i australského honáckého psa, který zemřel v roce 1939 ve věku devětadvaceti let. Bobi byl zapsán do Guinnessovy knihy rekordů, jeho předchůdce držel rekord dlouhověkosti téměř sto let.

Bohužel několik měsíců po své velkolepé narozeninové oslavě, na niž bylo pozváno zhruba sto lidí, odešel za duhový most. Na tomto světě strávil neuvěřitelných 11 478 dní. I přesto se to zdá pro jeho majitele málo, protože by si přál, aby s ním mohl ještě nějaký čas být. Silná vazba mezi psem a jeho pánem je běžná. Mnohdy by jeden pro druhého byli ochotni obětovat život. Stejně jako tomu bylo v případě tohoto statečného zvířete, o jehož příběhu jsme vás již informovali.

Lítost nad smrtí Bobiho vyjádřila na sociálních sítích nejen jeho veterinářka, ale také zástupci Guinnessovy knihy rekordů. Stejně jako mnoho ostatních majitelů i já doufám, že se náš mazlíček dožije vysokého věku. Přináší nám radost do života, jehož je nedílnou součástí. Nerada přemýšlím nad tím, že tady s námi jednou nebude. Ale bohužel, stejně jako majitelům Bobiho ani nám nezbyde nic jiného, než se s jeho budoucí smrtí smířit.

Kolik let je vašemu domácímu mazlíčkovi?

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Zobrazit další články