Československou divadelní scénu zasáhla silná rána. Zemřel herec s úžasným talentem, který rovněž působil jako předseda Divadelního souboru Jána Palárika.
Světlo světa opustil významný herec ochotnického divadla Peter Kozák, který během své kariéry získal nejen přízeň fanoušků, ale také plno ocenění. Bylo mu 79 let a kromě herectví organizoval kulturní akce a byl předsedou Divadelního souboru Jána Palárika.
Zemřel divadelní herec Peter Kozák
Československá divadelní scéna zažívá kvůli odchodu Petera Kozáka další silnou ránu. Slavný herec se dožil úctyhodných 79 let a přízeň fanoušků si získal především díky roli Augusta z románu Dva a slavného Quasimoda ze hry Vášeň. Vystupoval nicméně také v pohádkových představeních jako Dlouhý, Široký a Bystrozraký nebo Pinocchio.
Za své nezapomenutelné výkony rovněž získal řadu ocenění. Například v roce 2005 obdržel od Národního osvětového centra medaili Daniela Gabriela Licharda. Pět let nato mu byla zase v rámci festivalu Palárikova Raková udělena cena za celoživotní přínos v divadelní oblasti. Působil přitom s ochotnickými soubory zejména v Rakové či v Čadci.
Působil také jako předseda Divadelního souboru
„Drahý Petere, miloval jsi divadlo, miloval jsi ochotníky, rozveseloval a obohacoval jsi nás svými originálními nápady na vzájemných setkáních, byl jsi celé roky pilířem našeho souboru,“ vyjádřilo se ke smrti významného herce město Čadca.
Kromě vystupování v divadle byl Peter Kozák také organizátorem kulturních akcí a působil jako předseda Divadelního souboru Jána Palárika. O jeho odchodu informovala dle webu TN truchlící rodina a vyjádřilo se k ní mnoho slavných osob.