Falešná zdravotní sestra unesla miminko uprostřed kojení. Po 55 letech se „dítě“ konečně našlo

Pokud rodič své dítě upřímně miluje, obětoval by pro něj vše, jen aby bylo šťastné a v bezpečí. Jakmile mu ho však někdo unese, zažívá nehorázný pocit bezmoci a beznaděje.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Asi nikdo by si nechtěl ani představit situaci, ve které se ocitla žena jménem Dora Fronczak. Tyto věci se ovšem dějí dennodenně a je důležité o nich mluvit a aktivně je řešit. Ne všechny případy totiž končí jako tento, mnoho z nich má konec daleko temnější a tragičtější. Je tedy třeba se aktivně snažit šílenství v podobě únosů dětí zastavit.

Matka svého chlapce zrovna kojila

Dora Fronczak je žena z Chicaga, která 27. dubna roku 1964 zažila něco, co by nikdo žádné matce nepřál. Zrovna totiž seděla na nemocničním lůžku a kojila svého novorozeného syna Paula. V tu chvíli do místnosti přišla zdravotní sestra, která řekla, že je nutné dítě vyšetřit, a odnesla si ho s sebou. V tu chvíli mladá Dora bohužel nemohla mít ani tušení, že žena, jež jí dítě odnesla, není žádná zdravotní sestra, ale podvodnice, která jí právě unesla miminko.

Ještě toho dne celý tento případ vyvolal velký poprask a policie z Chicaga tehdy započala to největší a nejaktivnější vyšetřování v historii města. Všichni se snažili, jak mohli, policie vyslechla několik možných podezřelých a vyšetřovatelé otestovali okolo 10 000 dětí v okolí města ve snaze Paula najít. Dora ani její manžel Chester neztráceli naději a také se snažili svého syna najít. Ubíhaly týdny, poté měsíce a po skoro dvou letech se případ pomalu, ale jistě uzavíral jako nedořešený.

Nevzdali se ani po uzavření případu

V roce 1965 všechno nabralo nové obrátky, když se před obchodním domem v Newarku ve státě New Jersey našel osamocený kočárek a v něm malý chlapec. Policista, který tento případ dostal na starosti, si ihned vzpomněl na ztraceného Paula z Chicaga, a rozhodl se proto kontaktovat tamní úřady. Jakmile se o tom dozvěděli Dora a Chester, okamžitě se do New Jersey vydali a pokusili se svého možného syna identifikovat.

Těžko říct, jestli mu byl skutečně tak podobný, nebo jen tak moc toužili mít svého chlapečka zpátky, ale okamžitě si byli jistit, že to byl jejich ztracený syn. Nikdo o jejich úsudku nepochyboval, neudělaly se žádné testy. Zkrátka si ho vzali do výchovy a byl vychován jako Paul Fronczak. Až o půl století později, v roce 2012, dostal tento Paul odvahu si udělat DNA testy, jestli je skutečně pravým uneseným Paulem. Měl totiž již delší dobu podezření, že Dora a Chester nemohou být jeho rodiči.

Jeho podezření se bohužel potvrdilo

Nebyl jim skoro vůbec podobný a když je k tomu přičteno vše, co se během jeho narození dělo, nebylo se čemu divit, že měl pochyby. Test samozřejmě prokázal, že tento muž nebyl pravý Paul, i tak je ale svým „rodičům“ samozřejmě vděčný za to, jaký život mu nabídli. Co tento celý spletitý případ dělá skutečně výjimečným, je fakt, že se nakonec vyřešil. Skutečný Paul má dnes již vlastní děti, které ho přesvědčily, ať jde na DNA testy zjistit, jestli není uneseným dítětem z Chicaga. Testy tuto skutečnost prokázaly, muž z Michiganu si ovšem přeje zůstat v anonymitě.

„Představte si ten šok. Je vám 55 let, myslíte si, že víte, kdo jste a kdo je vaše rodina. A najednou vám z čista jasna padne do rukou informace, že touto osobou vlastně ve skutečnosti vůbec nejste. Místo toho zjistíte, že jste to slavné unesené dítě,“ předal vyjádření skutečného Paula novinář George Knapp. Asi většina lidí se shodne na tom, že celý případ mohl skončit mnohem hůř, to ovšem nemění nic na tom, že Dora ani Chester již nikdy nebudou mít šanci vychovat své vlastní dítě.

Jak byste se na místě skutečného Paula zachovali vy?

Zdroj: WGNNews

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Nela Maloňková

Životní příběhy, lifestylová témata a bulvár jsou mou vášní. S 11 lety zkušeností mám jedinečný pohled na svět, který se odráží v každém článku. Mé články jsou plné autentičnosti a emocí, a mám radost, že mohu sdílet tento umělecký přístup s vámi. Společně objevujeme neuvěřitelné aspekty lidského prožívání a krásy, které nás obklopují.

Zobrazit další články