Ve 40 letech se i přes doporučení lékařů stala svobodnou matkou. Porodila syna s Downovým syndromem a rodina ji za to teď odsuzuje

Mateřství je cit, je to láska, ale také závazek na celý život, ať se děje cokoliv. Své o tom ví také 40letá Michele, která by pro všechny mohla být příkladnou matkou.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ne nadarmo se říká, že mateřství je jeden z nejsilnějších pudů, a že láska, kterou cítí matka ke svému dítěti je neochvějná a žádná jiná se ji nevyrovná. To je také důvodem, proč mnoho žen na celém světě touží po mateřství. Milovat, přivést na svět a s láskou vychovat. To je cílem každé správné matky. Jinak to nebylo ani v případě Michele, která se svých 40 letech stala úspěšnou svobodnou matkou. Její příběh vás však chytí za srdce.

Nečekané životní rozhodnutí

Michele Elizaga svým životním stylem patřila mezi ženy, o kterých by si nejspíše většina lidí pomyslela, že rodinu nechce, ani o ni nestojí. Lásku nehledala a žila velmi dobrodružně. V práci šla tvrdě po kariéře a ve zbytku svého času cestovala, lezla po skalách nebo plavala v jezerech v odlehlých částech hor. Jednoduše, milovala svobodu a vše, co jí život nabízel. Dokud se nerozhodla, že se o tyto dobrodružství chce s někým podělit.

Začalo to pozvolna, kamarádky a známé chodily nadšené s prstýnky a žádostmi o ruku, plánovaly svatbu a měly děti. Ve věku 40 let, kdy byla Michele pořád sama a neměla s kým prožívat své sny a plány, najednou padlo rozhodnutí. Bylo však tak jasné a nenávratné, že to tak muselo být. Michele se rozhodla stát matkou.

Pozdní věk na dítě

Přestože je dnes ve světě téměř běžné, že ženy mají děti mnohdy i po překročení věku 40 let, bývají to často již druhé nebo třetí děti. Porod prvního potomka se tak v tomto pokročilém věku již nedoporučuje. Důvodů to má více, tím nejhlavnějším je však ochrana zdraví matky i dítěte a zamezení rizik s těhotenstvím i porodem.

Michele však byla pevně rozhodnutá a nemínila se svého nového snu za žádných okolností vzdát. I přes nedoporučení lékařů tedy podstoupila umělé oplodnění. Byl to rychlý a bezproblémový zákrok, na jehož konci nezbývalo nic jiného než čekat, jak se početí vyvine. K velkému překvapení všech se oplodněné vajíčko uchytilo a Michele zůstala těhotná.

Velká novinka pro všechny

Dosud o svém rozhodnutí Michele s nikým nemluvila, teď, když však již bylo vše jasné a ona skutečně zůstala těhotná, rozhodla se tuto novinku oznámit svým blízkým. Měla však strach. Přece jen, být svobodnou matkou a pečovat o dítě sama není lehké a mnohé ženy se s touto rolí vypořádávají velmi těžce. První, komu se o tom rozhodla říct, proto byli její rodiče.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Michele + Matthew (@micheleelizaga)

Jejich výrazy byly zprvu velmi překvapivé a nechtěli uvěřit tomu, co jim jejich dcera říkala. Když však zjistili, že se skutečně nejedná o žert, ale Michele to myslí vážně, vyjádřili jí svou podporu a také pomoc, když bude potřeba. To této ženě dodalo nový elán a potřebnou energii na to, aby své rozhodnutí sdělila také sestrám a přátelům. Všichni se těšili a přáli nadcházející mamince jenom samé štěstí.

Syn s Downovým syndromem

Celé těhotenství probíhalo bez sebemenších potíží. Michele se stravovala zdravě a udržovala své tělo v kondici tak, aby zabránila jakékoliv možné komplikaci. Bohužel i přes její snahu nastaly při porodu potíže a musel být tedy proveden císařským řezem a pod celkovou narkózou. Svého syna tak poprvé viděla až po více než 5 hodinách po porodu.

Když jej však poprvé svírala v náručí, lékař jí sdělil, že chlapec trpí Downovým syndromem, což je žel jedním z rizik při početí ve věku 40 let. Přesto však novopečená maminka na svého syna nezanevřela, ale právě naopak. Milovala jej o to více a rozhodla se být pro něj tou nejlepší matkou na celém světě. Jejich společné dobrodružství tedy mohlo začít.

Nikdy nekončící dobrodružství

Nyní je to již více než 5 měsíců od narození malého Matthewa a život Michele se rozhodně naprosto změnil. Se svým synem tráví většinu času a podniká s ním vše, co dělala i sama. Jezdí spolu na výlety a objevují svět. Na první pohled se mají jako v pohádce. Jak ale sama Michele říká, někdy je tato role skutečně náročná – zejména pro matku, která je sama.

Vedle výchovy a péče o malého začala hned měsíc po porodu intenzivně pracovat a všechny své povinnosti se snaží skloubit tak, aby byla i nadále plnohodnotnou matkou. Jde jí to však přímo skvěle a svým přístupem se stala inspirací pro nejednu ženu, která se rozhodla stát matkou, aniž by měla partnera. Podle jejich slov totiž nezáleží na tom, zda je na výchovu jeden nebo dva, ale ta láska, která se k dítěti dostane.

Jaký podobně inspirativní příběh o mateřství znáte?

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Jablka z obchodu nestačí opláchnout čistou vodou. Pro zbavení „atraktivního povlaku“ je potřeba víc
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Chrápání: jaké jsou jeho příčiny a jak se ho zbavit
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení