Miminko zůstalo bez otce, protože se ufetoval. Jeho dědeček vydal srdcervoucí varování pro všechny rodiče

Někdy lidé začnou užívat drogy, stanou se na nich závislí, a poté už je pro ně velice těžké se z toho vůbec dostat. Kolikrát to končí velice špatně.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Když Mike Stollings přišel o svého dvacetiletého syna, slíbil si, že nedovolí smutku jej pohltit. Rozhodl se varovat ostatní rodiče a snaží se zachraňovat životy dalším lidem. Nahrál fotografii syna na svůj facebookový profil jen pár hodin poté, co jeho tělo dorazilo na hřbitov. Muselo to být pro něj velice těžké, ale měl potřebu tuto zprávu šířit mezi další otce a matky, aby nikdy nic podobného nezažili.

Jeho syn už byl také otec

Mikův syn zemřel na předávkování drogami. Dost dlouhou dobu bojoval se závislostí, jenže boj se mu bohužel nepodařilo vyhrát. Několikrát byl na léčení, ale nikdy se závislosti nedokázal zbavit. Na světě po sobě nechal ještě desetiměsíčního kluka. Společně s fotografií mrtvého syna napsal Mike na Facebook tento citlivý příspěvek:

iZdroj fotografie: Se souhlasem Mike Stollings

„Všichni bychom se měli zamyslet nad tím, jestli jsou drogy opravdu jen hrou. Na této fotografii je můj syn asi hodinu poté, co jej v pondělí odpoledne očistili a ošetřili lidé z pohřebního ústavu. Když jsme jej našli mrtvého, z uší mu tekla krev, vlasy měl také celé zakrvácené a ústa plná pěny. Jeho tělo bylo tak studené, že to vypadalo, jako kdyby jej právě vytáhli z lednice.“

Všichni věděli, že byl závislý

To ale ještě rozhodně nebyl konec jeho textu. Pokračoval: „Po mém synovi zůstalo jen jeho tělo a desetiměsíční miminko. Jeho syn je příliš malý na to, aby pochopil, co se stalo. Určitě však jednou přijde den, kdy se na svého otce začne ptát. Většina z nás věděla, že můj syn bere LSD, on se za to vlastně ani nestyděl.

Několikrát sliboval, jak s drogami přestane, měl od nás všech naprostou podporu. Bohužel, nikdy toho nenechal a byl tím posedlý. Vím, každý uživatel drog na ně neumírá, ale děje se to dost často. Můj syn si myslel, že má drogy pod kontrolou a je chytřejší než ony. A nyní už je jeho tělo pohřbeno. Už nikdy nebudu mít tu možnost s ním jít na procházku, nebo jezdit na kole.“

Nikdy na to nepřestane myslet

Mike se svěřil s tím, proč se rozhodl sdílet svůj příběh. Lidé zkrátka potřebují vědět pravdu. Drogy nejsou o zábavě, pohodě a bytí s přáteli. Často člověk, který je užívá, skončí špatně. On sám řekl, že stráví zbytek života přemýšlením nad tím, co jako otec mohl udělat jinak.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nedovolte, aby se něco takového stalo i vám. Pokud jste vy nebo někdo z vašich blízkých závislí na drogách, snažte se to řešit. Vyhledejte odbornou pomoc a především myslete na to, že to s vámi ostatní myslí dobře. Jednejte, dokud není pozdě na to zachránit sebe nebo svou rodinu před touto noční můrou.

Znáte někoho, kdo je závislý na drogách? Jak to řeší?

Zdroj: Reader’s Digest

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Jsem redaktorka s bohatými zkušenostmi a vášní pro žurnalistiku a lifestyle. Můj odborný přístup a kreativita přinášejí na web DamskyDenik.cz inspirativní články a hluboké náhledy na aktuální témata. Svým poutavým psaním oslovuji čtenáře a motivuji je k aktivnímu a smysluplnému životnímu stylu.

Zobrazit další články