Porota z ní byla unesena, přesto nepostoupila ani do finále: „Tetka od plotny“ zvedla ze židle všechny v sále

Připomeňte si famózní výkon slovenské zpěvačky Moniky Stanislavové, která před bezmála deseti lety donutila porotce tleskat ve stoje.

i Zdroj fotografie: S vědomím FTV Prima
                   

Slovenka Monika Stanislavová se do širšího povědomí televizních diváků dostala v září 2011, kdy se objevila v castingovém kole v Brně v pořadu „Česko Slovensko má talent“. Když přišla na pódium, Martin Dejdar přiznal, že jí v duchu nazval „tetka od plotny“. S ohledem na její vizáž se není úplně čemu divit. Monika, bez jakéhokoliv profesionálního stylingu, působila poměrně obyčejným dojmem. Vypadala jako jakákoliv žena staršího věku a její vzhled rozhodně neprozrazoval, že předvede cokoliv výjimečného.

Úvod neprozrazoval, jaké překvapení diváky čeká

Monika měla v době vysílání pořadu 56 let. Na úvod se představila a uvedla, že ve svém životě pracovala v různých profesích, převážně úřednického charakteru. Zároveň přiznala, že má velkou trému. Její obavy se však ukázaly naprosto zbytečné. Hned po zaznění úvodních tónů písně „You are not alone“ od Michaela Jacksona bylo jasné, že Monika rozhodně není průměrnou zpěvačkou.

Porota nešetřila chválou a tleskala ve stoje

S písní si dokázala perfektně poradit a nebála se ani vysokých výšek. Zaujala též její nevšední barva hlasu a překvapivě dobrá byla i její angličtina. Porota byla z jejího výkonu úplně paf a po skončení všichni tři porotci aplaudovali ve stoje. Moderátor Jakub Prachař k tomuto výkonu jen dodal: „Dámy a pány, jste svědky toho, jak se u nás rodí nová hvězda.“

Lucie Bílá byla z jejího výkonu nadšená. „Co to bylo? Vy jste neskutečná, neuvěřitelná, vy musíte zpívat všude,“ pronesla a dodala, že by s Monikou chtěla kamarádit. Jaro Slávik se nebál Moničin výkon označit jako „lepší než originál“ a prorokoval jí velká pódia od Londýna po Las Vegas. Martin Dejdar se přiznal, že když Monika přišla na pódium, pomyslel si o ní, že jde nějaká „teta od plotny.“ Za svá slova se jí hluboce omluvil a teatrálně před ní pokleknul na kolena.

Lež v přímém přenosu

Monika zároveň tvrdila, že s profesionálním zpíváním nemá žádné zkušenosti a zpívá si jen tak doma nebo kamarádkám. Právě i z tohoto důvodu byl její výkon tak opěvován. Monika byla zároveň médii přirovnávána k Susan Boyle, která v talentové soutěži ve Velké Británii působila též jako nesmělá zpěvačka, z které se vyklubal pěvecký klenot.

Jak se však později ukázalo, v případě Moniky to nebyla tak úplně pravda. V bulváru krátce po jejím vystoupení vyšlo najevo, že Monika je na Slovensku poměrně známou tváří. Zpívá již od roku 1980 a na svém kontě má tři alba a za sebou četná vystupování v zábavních pořadech veřejnoprávní televize. Tak nebo onak, Monika tímto dechberoucím výkonem velkou kariéru popové zpěvačky nenastartovala, jak jí všichni předurčovali, a skončila jako zapomenutá tvář historie talentové soutěže.

Připomeňte si Moničin excelentní výkon ve videu níže.

Které vystoupení v talentové show vám nejvíce utkvělo v paměti?

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Zobrazit další články