Zaparkoval auto na ulici, za stěračem našel kus papíru. Ztuhl, když četl jeho obsah

Najít peprný vzkaz za stěračem, když na přecpaných parkovištích zaberete svým vozem víc místa, než byste museli, je běžné. Německý řidič ale dostal sodu za něco jiného.

i Zdroj fotografie: abcMedia
                   

Temperamentní Italové jsou přeborníci v tom, jak vytvořit opravdu krásný automobil. Z jejich dílen nejednou vzešel opravdu podařený neokoukaný kousek s ladnými křivkami a vymazlenými detaily. Vůz, který prostě měl styl i charisma. Každý po něm lačnil, i když v technických parametrech bezkonkurenční nebyl. Občas se ale stalo, že linky vyhlášených italských automobilek vyprodukovaly i vyložené ošklivky.

Designéři se nechali inspirovat vzhledem delfína

S experimentováním to odvážní italští designéři přehnali v případě vozu Fiat Multipla. Jakmile se někde objeví žebříček nejošklivějších vozů historie, nikdy v něm nechybí. I když jde o prostorově skvěle řešený automobil, vzhledově je to bída. Pod čelním sklem má nehezký speciální hrb, z něhož vykukují dálkové světlomety. Podivně působí i hluboko do boku vozu zasahující okénka a některé detaily, jako třeba zvláštně členité zadní světlomety.

Z ošklivého káčátka se nikdy krásná labuť nestala. A tak byl Fiat Multipla dlouhá léta terčem posměchu, což se začalo odrážet i v jeho ceně. Časem totiž patřil ve své kategorii spíš k levnějším modelům, protože o něj zákazníci hromadně nejevili zájem. Nejspíš je odrazovalo právě to, jak toto italské vozítko vypadá. Když ho designéři navrhovali, údajně se nechali inspirovat vzhledem delfína skákavého. Majitele jednoho z těchto vozů zaskočil vzkaz, který našel za stěračem.

Soused nesnese pohled na ošklivé auto

Svérázný italský minivan v jeho současné podobě uvedl Fiat na trh v roce 1998. Tržní hodnota Mulitply v poslední době začala růst. Sehnat ho totiž není jednoduché. Spousta kusů byla jednoduše sešrotovaná a jakási proslulost, kterou díky vzhledu auto získalo, způsobila, že si stále více sběratelů chce pěkné exempláře prostě nechat pro sebe. Jeden z nich žije v bavorském městečku Aschaffenburg. A jeho neobvyklý vůz neunikl pozornosti sousedů.

Za stěračem svého Fiatu Multipla totiž jeho majitel našel kus papíru se vzkazem od jednoho z nich. „Vážený majiteli tohoto vozidla, prosím, neparkujte už na Englertstrasse, protože nesnesu pohled na tak ošklivé vozidlo (dostávám z něj rakovinu očí). Děkuji,“ napsal jeden z obyvatelů na lístek, který nechal na autě. Vlastník vozu ztuhnul, když ho četl. Těžko uvěřit, že by si někdo opravdu žádal přeparkovat auto, protože se mu nelíbí. Možná se jednalo jen o žert.

Co říkáte vzhledu Fiatu Multipla?

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Zobrazit další články