Zapomněl zatáhnout ruční brzdu a auto se rozjelo z parkoviště. Za stěračem pak našel vzkaz od lidí, kteří auto zachránili

Muž popsal situaci, která se mu stala. Kdyby na světě neexistovali dobří lidé, mohlo kvůli jeho nepozornosti a autu dojít k velkému neštěstí.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

V dnešní uspěchané době se stává, že jsou lidé stále častěji svědky různých nehod, zločinů či zranění. Ovšem málokdo z nich sebere odvahu a lidem v nouzi pomůže. Někteří raději dělají, že nic nevidí, a rychle prchají z místa činu, aby se do něčeho nezapletli. Naštěstí však stále existují lidé, kteří bez váhání pomohou, přestože se jich daná věc vůbec netýká. Prostě mají jen dobré srdce a nedopustí, aby se ostatní dostali do problémů.

Za stěračem našel dopis

Muž popsal svůj zážitek, který se mu nedávno stal. Jako každé ráno se vydal do práce. Bohužel se probudil o něco později než obvykle, a tak mírně nestíhal. Hodil do sebe kávu a kousek housky a rychle nasedl do svého auta. Snažil se jet co nejrychleji, aby nepřišel pozdě. Doprava byla ale v tu dobu docela dost hustá, všichni se totiž snažili dostat do zaměstnání. Když přijel na parkoviště, zaparkoval auto, zamkl a utíkal do práce.

Byl rád, že vše stihl a měl z toho dobrou náladu. V práci mu šlo vše od ruky, a tak jej ani nenapadlo, že by se mohlo stát něco hrozného. Jakmile mu skončila pracovní doba, skočil si ještě do vedlejšího obchodu nakoupit. Když přicházel k autu, již z dálky ho zaujal igelitový sáček za stěračem, který tam předtím jistě nebyl. Raději zrychlil, protože byl zvědavý, co v něm je. Vzal jej a uvnitř našel rukou napsaný dopis.

Díky tomu neztratil víru v lidi

V něm stálo: „Dobré ráno. Auto nemělo zataženou ruční brzdu, a tak se rozjelo. Poté se dostalo na vozovku a narazilo na obrubník. Zatlačili jsme jej zpět na parkoviště a zajistili jej kameny. Před odjezdem je tedy prosím odstraňte zpod zadních kol a pro příště si dávejte POZOR. S pozdravem Ania.“ Muž nemohl uvěřit svým očím. Až teď si uvědomil, že ve spěchu zapomněl zatáhnout ruční brzdu a vyřadil.

Je lepší nemyslet na to, co by se mohlo stát, kdyby jedoucí auto narazilo do chodce nebo cyklisty. Muž je hrdinské ženě z Poznaně velmi vděčný. Její dopis a to, že mu takto pomohla, mu zlepšily den. Díky tomuto zážitku neztratil důvěru v lidi. Dokonce se rozhodl tento případ medializovat, protože doufá, že paní Aniu najde a osobně jí poděkuje. Tato dáma je ukázkou toho, že dobří lidé opravdu stále existují.

Co říkáte na reakci ženy?

Zdroj: O2
Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Zobrazit další články