2letý chlapec a jeho 99letá sousedka se stali nejlepšími přáteli. Žena se s vlastními vnoučaty nevídá, proto na dítě nedá dopustit

Dvouletý chlapec se stal nejlepším přítelem své sousedky poté, co měsíce karantény během pandemie vedly k tomu, že se pravidelně scházeli u plotu, který odděluje jejich domovy.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Webem koluje dojemné video, ve kterém můžeme sledovat 2letého chlapce Benjamina Olsona a jeho nejlepší kamarádku, 99letou babičku Mary O’Neillovou. Začali se stýkat během nedávné karantény kvůli epidemii a zároveň si tak vytvořili úžasné přátelství, které jim vydrží navěky.

Pandemie všechno zapříčinila

Video chlapce a jeho staré sousedky dojalo na internetu mnoho uživatelů a záběry báječného přátelství všechny zahřály u srdce. Když byli Benjamin a Mary nuceni zůstat v domě kvůli minulé vlně koronavirových infekcí, brzy se začali pravidelně vídat. Babička je na chlapce velmi vázaná, s vnoučaty se totiž nevídá, a tak je celý příběh ještě více dojemný.

Oběma chyběl lidský kontakt

„Samotnému Benjaminovi chyběl lidský kontakt s někým, kdo by nebyl jeho máma nebo táta. Své kamarády nemohl vidět téměř rok a často si na zahradě hrál úplně sám,“ svěřila se Sarah, Benjaminova matka. To byl podle ní důvod, proč si smutného chlapce v první řadě sousedka všimla a proč si začali tolik rozumět.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak pozoruhodný vztah začal

Benjaminovo přátelství přináší velkou radost i Mary, které bude brzy 100 let. Před 37 lety přišla o manžela a v domě žije kromě občasné návštěvy pečovatelů či svých dětí sama. Celá její rodina žije za hranicemi, a proto bylo téměř nemožné, aby se přes pandemii navštěvovali. Zpočátku mu jen mávala zpoza okna, ale pak začala vycházet ven, aby chlapce pozdravila. Pozdravy se nakonec rozvinuly v pravidelná setkání u plotu, který odděluje jejich dvorky. 

Vymysleli si i vlastní hru

Během svých setkání na dvorku přišli s vlastní speciální hrou, kterou nazvali „třtinová koule“. Benjamin kopl míč na zahradu Mary a ona použila svou hůl, aby mu ho vrátila. V teplejších měsících rádi sedávali na jejích schodech a společně foukali bubliny. Jako důkaz jejich přátelství dala Mary Benjaminovi krabici autíček, která patřila jejímu zesnulému synovi.  

iZdroj fotografie: Depositphotos

Když se nemohli setkat byla smutná

Ve dnech, kdy se nedalo pobývat venku, nastávaly pro Mary těžké chvíle. Neubránila se vzpomínkám na mládí, na zemřelého syna i na dovádění s Benjaminem. Sarah její slova dohnala k slzám a Benjaminovi dovolila, aby i přes špatné počasí vyběhl ven a alespoň na Mary rychle zamával. Jejich příběh je krásným důkazem toho, že přátelství může vzniknout s kýmkoli.

Jaké nové známosti jste navázali během karantény?

Zdroj: DailyMail
Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Zobrazit další články