Roky se jim válela na zahradě rezavá stará bedna bez povšimnutí. Když zjistili, co se ukrývá uvnitř, nevěřili vlastním očím

Můžete dlouhé roky vlastnit dům s pozemkem, ale nemusíte mít žádné zdání, co se na něm skrývá za záhadnost. Taková situace se stala i mladému páru ze Staten Islandu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Řekněme si pravdu, zda jste jako malí nesnili o tom, že jednou najdete ztracený poklad. Většina z nás o tom snila. Tento krásný sen se stal mladému páru jménem Matthew a Maria Emanuelovi, kteří před dvěma lety vykopali na své zahradě malou, rezavou a ničím nápadnou skříňku, kterou ze země ani nevytahovali v domnění, že se jedná o kovovou krabici spojenou s elektrickým proudem.   

Nikdy se s tím nezabývali, ale jednoho dne … 

Je tomu pár let nazpět, co mladý pár odklízel stromy a jejich kořeny popadané po bouři a našli zvláštní skříňku. V té době zřejmě od elektřiny. Nevěnovali jí pozornost, nechali jí prostě ležet bez povšimnutí. Za nějaký čas potřebovali nainstalovat elektřinu i na dvůr k pergole, proto pozvali elektrikáře, který tak měl učinit. Zmínili se tedy i o rezavé, kovové skříňce vzadu na zahradě. Jenže k jejich údivu, ve skříňce nebyla zabudovaná elektřina, naopak.

iZdroj fotografie: Pixabay

Celou dobu si pár myslel, že v sobě krabice skrývá několik drátků od elektřiny a nic více. Ovšem opak byl pravdou. V krabici se skrývalo ohromné překvapení, které by ani v nejlepším snu nikdo nečekal. Bohužel ale krásné překvapení nemělo dlouhého trvání. Ve zrezivělé bedničce byly ukryté diamanty, prsteny, zlato a tisíce dolarů v hotovosti. Krásný poklad a sen mnoha hledačů.

Poklad neměl dlouhého potěšení

Mimo hodnotného obsahu, bylo v trezoru i něco dalšího. Byl tam kus papíru s nějakým psaním. Po otevření dopisu pár zjistil, že celý trezor i s obsahem patří jejich sousedům. Oba na sebe s údivem hleděli a přemýšleli, co nyní mají dělat. Pokud zaklepou u sousedů a řeknou, zda box s hodnotným obsahem není jejich, rozhodně na to kývnou. 

iZdroj fotografie: Pixabay

Rozhodli se zazvonit u sousedů a zeptat se jich, zda nebyli v minulých letech okradení. Soused odpověděl, že ano, byli okradeni před pěti lety neznámým pachatelem. Tuto informaci si také ověřili u newyorské policie, která odsouhlasila, že před pěti lety po Vánocích došlo k vloupání a následné krádeži v domě vedle mladého páru. A jediná věc, kterou si odnesli, byl trezor za 52 000 dolarů, uvedli okradení. Pár se rozhodl ztracený trezor vrátit majitelům, kteří za něj byli velmi vděční. Poctivost je na světě důležitá.

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Jablka z obchodu nestačí opláchnout čistou vodou. Pro zbavení „atraktivního povlaku“ je potřeba víc
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Chrápání: jaké jsou jeho příčiny a jak se ho zbavit
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení