Za svou lidskost si záchranáři zaslouží potlesk: Srdceryvný příběh 80leté ženy

Záchranáři, kteří přijeli ošetřit zraněnou osmdesátiletou ženu, si rozhodně zaslouží uznání za to, jak lidsky a krásně se zachovali.

záchranná služba i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Záchranáři, hasiči i policisté si zaslouží obdiv. Svou činností zachraňují lidské životy, přičemž často nasazují ty své. Těmto lidem by se mělo denně tleskat a děkovat za jejich skvěle odvedenou práci. A nejenže se starají o bezpečnost a zdraví osob, ale většina z nich se chová velmi lidsky a empaticky. Dokáží člověku udělat radost a pomoci v oblasti, která se od nic rozhodně neočekává.

Zakopla, upadla a zranila se

Příběh osmdesátileté ženy dokazuje, že záchranáři jsou opravdu lidé se srdcem na pravém místě. Tato stará žena šla nakoupit potřebné potraviny do místního obchodu. Jelikož měla velmi nízký důchod, nemohla si dovolit udělat moc velký nákup, a tak za poslední peníze nakoupila to nejnutnější zboží. Žila sama, a tak musela počítat každou korunu, aby s penězi vyšla.

Když vyšla s nákupem uloženým v tašce ven z obchodu, zakopla a upadla na zem. Potraviny se rozkutálely okolo a důchodkyně zůstala ležet na chodníku. Naštěstí zrovna kolem projížděla mladá žena, která okamžitě zastavila auto a poskytla nebohé stařence první pomoc. Vytáhla z lékárničky obvazy, kterými se jí snažila ošetřit krvácející ránu na ruce. Předtím ještě stihla zavolat záchranku, která na místo dorazila do několika minut.

Záchranář se zachoval skvěle

Když sanitka přijela, záchranáři ošetřující ženě poděkovali za pomoc a péči o seniorku převzali. Ta plakala, ale ne bolestí, nýbrž smutkem, protože potraviny, které koupila, se jí poničily pádem na zem a mražené zboží, jež zaplatila, se jí v tom horku jistě zkazilo. Nezajímalo jí, že krvácí a je zraněná, měla pouze strach o zakoupené jídlo, protože na nové již neměla peníze.

žena nakupuje iZdroj fotografie: Depositphotos

Když záchranáři ženu ošetřili, jeden z nich poté odešel s posbíraným nákupem zpět do obchodu, kde s ochotnou pomocí vedoucí prodejny veškeré stařenčino zboží vyměnili za nové a nepoškozené. Zraněné ženě se po jeho návratu velmi ulevilo, děkovala všem přítomným a byla velmi dojatá. Za to, jak se muž zachoval, si rozhodně zaslouží potlesk a velké poděkování, protože ukázal, že má velké srdce.

Co říkáte na jejich počínání?

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Zobrazit další články