Pod horou chlupů ani nebylo poznat, o jaké zvíře se jedná. Jakmile ho záchranáři ostříhali, nevěřili svým očím

Hrůzný pohled se naskytl zachráncům, kteří objevili několik desítek silně zanedbaných a týraných zvířat.

veterinář dává psovi infuzi i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Lidem zůstává rozum stát nad jednáním některých jedinců. Je naprosto nepochopitelné, jak může člověk ublížit zvířeti. Týrat jej, upírat mu jídlo a vodu, držet ho zavřené v malém prostoru a nepociťovat při tom žádné výčitky svědomí. Osoby schopné takovýchto hrůzných činů by ani neměly být nazývány lidmi. Do spárů takových zrůd se dostalo i malé zvíře, které přežilo jen zázrakem.

Tyrani byli odsouzeni k odnětí svobody

Když pracovníci RSPCA přišli do domu čtyřiašedesátileté ženy a dvaasedmdesátiletého muže, naskytl se jim děsivý pohled. Objevili zde téměř padesát naprosto zanedbaných a umírajících psů. Tato nebohá zvířata měla plstnatou srst plnou špíny a prachu. Žila ve svých výkalech, neměla k dispozici vodu ani jídlo, natož čerstvý vzduch. Většina z nich byla navíc vězněna ve velmi těsných klecích, takže ani neuměla chodit.

Zachránci těchto chudinek nebyli schopni na první pohled poznat, o jaká plemena a pohlaví se vlastně jedná. Bylo ale zcela jisté, že psi nikdy nebyli u veterináře, a u mnoha z nich si zaměstnanci RSPCA všimli, že trpí těžkým onemocněním kůže, zubů, očí a uší. Web WalesOnline informoval o tom, že majitelé těchto zvířat byli odsouzeni k patnácti týdnům vězení s odkladem na devět měsíců.

Žena se do fenky zamilovala na první pohled

Mezi těmito zuboženými zvířaty byla i fenka Ruby. Silně páchla močí, její chlupy byly slepené a zakudlané, nešlo jí ani vidět do tváře. Vypadalo to, že bude utracena, ale veterinář se nakonec rozhodl ji zachránit. Oholil ji, čímž z ní spadlo asi kilo chlupů. Podstoupila mnoho vyšetření a potřebnou léčbu. A to proto, že si jí všimla žena, která se do fenky na první pohled zamilovala a rozhodla se ji adoptovat. RSPCA na svém facebookovém profilu zveřejnilo fotografie malé Ruby.

Oh Ruby – what a transformation! 💕 💕
Ruby was found in a cage, and her fur was so matted and encrusted with faeces…

Zveřejnil(a) RSPCA Cymru dne Středa 3. ledna 2024

Přestože je fenka ještě trochu bázlivá, což není divu, když si zažila takové peklo, její nová majitelka si je jistá, že se brzy zcela zotaví. Miluje ji a věří, že z nich bude skvělá dvojka. Sama nechápe, jak mohl být někdo schopný chovat zvířata v takových podmínkách. Bohužel se ale nejedná o ojedinělý případ takového hromadného týrání. Na DámskémDeníku jsme popisovali hrůzné chování ženy, která týrala 53 psů na své maličké zahradě.

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články