Jak někdo může být tak krutý? Žena týrala 53 psů. Všichni byli pospolu na miniaturní zahradě

Žena na své zahradě měla více než 50 psů, kterým se u ní opravdu nedařilo dobře. Správná péče o zvíře nezahrnuje jen dostatečné množství jídla, ale je toho potřeba mnohem více.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Inspektoři Státní veterinární správy se podíleli na odebrání více než 50 psů. Ve stejný den provedli prohlídku objektu, ve kterém měla bydlet majitelka psů nahlášená za jejich týrání. Je zajímavé, že těchto stížností nebylo více, jelikož o nevhodném chování ke zvířatům věděl prakticky každý člověk ze sousedství. Jedná se o historicky největší počet jednorázově odebraných psů jednomu majiteli.

Bylo odebráno 53 zvířat

Pokud byste prošli kolem zahrady, na které se potuluje více než 50 psů, nejspíše si řeknete, že jejich chovatelé asi příliš nepřemýšlí. Žádná zahrada není tak velká, aby na ní mohlo pohodlně žít 50 psích společníků. Jenže majitelka zvířat je rozhodně neměla jako mazlíčky. Naopak, opravdu nechutně je týrala.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Celkem se na uvedené adrese nacházelo 53 zvířat, z toho 17 psů, 30 fen a 6 štěňat, všechno vesměs kříženci různých plemen. Psi sice na první pohled vypadali v pořádku, ale byli silně zablešení, nesocializovaní a především velmi bázliví. Někteří z nich se dokonce projevovali agresivně, když se je ochránci zvířat snažili odchytit.

Chovatelka nepustila policii k sobě domů

Všichni věděli, že s tolika psy bude ještě opravdu hodně práce a nebude to s nimi vůbec lehké. Ani jeden z nich neuměl žádný základní povel, ale nejdůležitější bylo, aby zvířatům už nikdo dále neubližoval. Jejich zachránci udělali maximum pro nalezení nových domovů, ve kterých budou psi opravdu považováni za mazlíčky.

Chovatelka byla navíc drzá a odmítala vpustit inspektory do svého obydlí. Dle jejích slov neudělala nic špatného, psům dávala najíst a měli dostatek pohybu. Jenže se ukázalo, že se pravděpodobně v domě nachází další psi, kteří můžou být v ještě horším stavu než ti ze zahrady. Snad se je také podaří co nejdříve zachránit.

Jaký trest by podle vás tato žena měla dostat?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Jsem redaktorka s bohatými zkušenostmi a vášní pro žurnalistiku a lifestyle. Můj odborný přístup a kreativita přinášejí na web DamskyDenik.cz inspirativní články a hluboké náhledy na aktuální témata. Svým poutavým psaním oslovuji čtenáře a motivuji je k aktivnímu a smysluplnému životnímu stylu.

Zobrazit další články