Pronásledoval toulavého psa, aby ho zachránil, ale brzy začal litovat. Může za jeho chování bojová rasa, nebo předchozí majitel?

Když se muži konečně podařilo chytit toulavého psa, začal svého činu litovat. Jeho zjevná agrese jej děsila.

týraný pes i Zdroj fotografie: iStock
                   

Někteří lidé se cítí být předurčeni k záchraně toulavých, opuštěných nebo týraných psů. Celý život tak zasvětí této činnosti, spolupracují s veterinárními klinikami a snaží se zachráněným zvířatům poskytnout dočasné útočiště a postupně jim najít nový domov. Takovíto dobrodinci si samozřejmě zaslouží velký obdiv, ovšem mnoho z nich často nevidí nebezpečí, které jim hrozí.

Případů týrání zvířat stále přibývá

Muž se již dále nemohl dívat na trpící zvířata, a tak se rozhodl, že začne vyhledávat toulavé a týrané psy, aby jim mohl podat pomocnou ruku. Na svém kontě má již několik desítek zachráněných pejsků, k nimž byl osud velmi krutý a kteří vděčí svému zachránci za šanci na nový život v milující rodině. Přestože, jak píše i web PositiveVibration, tento muž neměl žádný speciální výcvik k záchraně psů ani nadbytek peněz, tato činnost se mu dařila.

Počet týraných zvířat se každoročně zvyšuje. Jak informuje web Deník, v loňském roce policie řešila 180 případů týrání zvířat či zanedbání péče, což je o 47 víc než v roce předchozím. A to je jistě jen zlomek zjištěných kauz. Když si tedy muž jednoho dne všiml opuštěného psa, rozhodl se, že mu pomůže. Přišel k němu blíže, aby si ho prohlédl, ale zvíře před ním začalo utíkat. Mělo na sobě zjevné známky týrání, hluboké rány, bylo podvyživené a velmi vystrašené.

Svého rozhodnutí začal litovat

Jeho několikahodinová snaha o chycení psa byla nakonec úspěšná. Zvíře však vykazovalo známky traumatu a bylo velmi agresivní. V tu chvíli muž začal litovat, že se psa rozhodl zachránit. Měl strach z napadení, ovšem nakonec zahnal myšlenky na nejhorší a vrčící zvíře odvezl na kliniku, kde mu byla poskytnuta potřebná péče. Veterinář psa sterilizoval, ošetřil vážná zranění a muže upozornil na jeho vysokou agresi. Ten se ale již nezalekl a věřil, že zvířeti poskytne dostatečnou péči a ukáže mu, že existují i dobří lidé.

agresivní pes iZdroj fotografie: Depositphotos

Díky tomuto dobrosrdečnému muži dostal tento duševně poznamenaný pes šanci na lepší život. Jakmile bude moci opustit kliniku, půjde do domu k novému majiteli, který se bude snažit jej socializovat a naučit člověku zase věřit. Snad bude mít tento příběh šťastný konec. Nikoli jako v případě ženy, která, jak jsme na DámskémDeníku již psali, se ujala toulavého psa, za což zaplatila svým životem.

Co si myslíte o týrání zvířat?

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Zobrazit další články