Mimořádná akce uprostřed dálnice: Fena byla zachráněna právě včas

Dva elektrikáři jeli do práce po vysoce frekventované dálniční spojce, když zahlédli opuštěného psa. Stačila malá chvilka, kdy mohl nějaký projíždějící vůz srazit vyděšené zvíře.

Muž se mazlí se psem i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Měla to být obyčejná pracovní cesta. Dva zaměstnanci energetické společnosti si ale během jízdy po dálnici všimli opuštěného a vyděšeného psa, který ležel na korbě odtahového vozu. Neváhali a okamžitě svoje auto zastavili v odstavném pruhu. Bylo jim jasné, co by se mohlo stát, kdyby zvíře u frekventovaného dálničního tahu z amerického státu Kansas do New Yorku nechali volně pobíhat.

Pracovní cesta se nečekaně zvrtla

Když dva servisní technici Steve McLean a Matt McMillan, kteří pracují pro energetickou společnost Coleman Electric, vyrazili na služební cestu z Kansasu do newyorské čtvrti Manhattan, všechno probíhalo standardně. Byli teprve na začátku své téměř dvaadvacetihodinové cesty, když došlo k nečekané události. Uprostřed dálnice u města Wamego spatřili opuštěného psa.

Zvíře se zdálo být vyděšené a pohublé. Schovávalo se na korbě odtahového vozu, který byl zaparkovaný u velmi vytížené dálnice. Auta tam projíždějí vysokou rychlostí jedno za druhým a muži si uvědomili, že stačí málo, a pes může pod koly jednoho z nich skončit. Elektrikáři okamžitě zastavili svůj vůz, aby toulavého chlupáče zachránili před možným nebezpečím.

Elektrikář opuštěné zvíře adoptoval

Odhodlaní zachránci přeběhli silnici a k jejich překvapení před nimi zvíře neuteklo ani se nijak nevzpouzelo. Ukázalo se, že jde o vystrašenou čtyřměsíční fenku. Muži ji odvedli do svého auta, kde se pohodlně usadila na sedadle a postarali se o ni. Dostala jídlo i vodu. Protože muži byli uprostřed pracovní cesty, měli pro tentokrát i nečekanou posilu.

Poté, co se vrátili domů, vzal Matt McMillan fenku k veterináři. Chtěl se ujistit, že je zdravá, a současně se domníval, že bude mít mikročip, díky němuž se najde její majitel. Ten ale neměla. Elektrikář, který nedávno přišel o svého zbožňovaného psa, neváhal ani vteřinu a fenu adoptoval. Pojmenoval ji Carmel. I když start do života zvíře nemělo lehké, teď je v bezpečí a obklopené milující rodinou.

Co říkáte na to, že zachránce opuštěnou fenu adoptoval?

Zdroj: KSNTNews
Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Zobrazit další články