Přivázaný ke kolejím, ponechán svému osudu: Pejsek Lucky měl štěstí, že ho záchranáři našli

Opuštěný pes přivázaný ke kolejím měl neuvěřitelné štěstí, že dobří lidé ještě existují. Člověk, který pro něj zavolal pomoc, mu zajistil druhou šanci na život.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Příběhů o opuštěných zvířatech ponechaných svému osudu je nespočet. Je smutné, když se majitelé domácích mazlíčků rozhodnou, že už je nechtějí, a neumí situaci řešit patřičným způsobem. Kvůli takovým lidem pak slýcháte nebo čtete zprávy o zvláště krutých způsobech, jak se zbavit svého čtyřnohého přítele. Tento pejsek, později pojmenovaný Lucky, však měl neuvěřitelné štěstí. Vyhnul se tragickému osudu. Zdali ho zde někdo odložil, nebo se jedná o nešťastnou náhodu, se nezjistilo.

Opuštěný a uvězněný na kolejích

Nedávno obdrželi zaměstnanci společnosti City of San Antonio Animal Care Services (SAACS) vystrašený hovor o psovi, který byl uvězněn na aktivní železniční trati. Volající nedokázal říct, jestli tam zvíře bylo ponecháno úmyslně, nebo se jeho vodítko náhodou nezachytilo o koleje, ale věděl, že musí jednat rychle, než se místem prožene vlak.

Na místo přispěchal důstojník péče o zvířata Edwards a našel labradora, později pojmenovaného Lucky, ležet na kolejích. Když se ke zvířeti přiblížil, všiml si, jak vážná je Luckyho situace. „Důstojník Edwards si všiml, že vodítko přivázané ke krku Luckyho bylo připevněno ke kolejím hřebíkem. Jak se snažil vymanit ze zajetí, vodítko se stále více utahovalo,“ uvedla společnost SAACS na Facebooku. „Lucky byl velmi vyděšený a rozhodně nebyl připraven někomu věřit.“

Obavy se začaly naplňovat

I když byl Lucky vystrašený, Edwards byl odhodlán získat si jeho důvěru a zachránit ho z kolejí, než přijede vlak. Opatrně se k němu přiblížil a o několik minut později ho dokázal zajistit humánním záchytným obojkem. Když mu odpoutal zaseknuté vodítko z krku, Edwardsovy největší obavy se začaly naplňovat. V dálce zaslechl rachot vlaku. Zrychlil a bezpečně pomohl Luckymu z kolejí. Než se stačili vrátit k vozidlu pro přepravu zvířat, projel místem vlak.

Miracle on the Tracks: Animal Care Officer Rescues Lucky from certain tragedy 👏👏 Yesterday, Animal Care Officer…

Zveřejnil(a) City of San Antonio Animal Care Services dne Čtvrtek 30. března 2023

Krutý příběh se šťastným koncem

Tým v SAACS přivítal Luckyho s otevřenou náručí a před umístěním do jeho vlastní chovatelské stanice ho důkladně vyšetřil. Kdysi vystrašený pes se s bezpečným místem, kam v noci složit hlavu, konečně začal otevírat ostatním. SAACS sdílel Luckyho drásavou záchranu na Facebooku a během týdne obdržel příliv zpráv s dotazem na mladého psa.

Nakonec Lucky našel nový milující domov. O několik dní později proběhla jeho adopce a Lucky tak mohl odejít domů s lidmi, kteří mu dali druhou šanci na život. Lucky, který byl později přejmenován na Duka, se od té doby přizpůsobil své nové rodině a je šťastnější než kdy dříve.

Jak byste se v podobné situaci zachovali vy?

Zdroj: TheDodo
Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Radka Dobešová

Zobrazit další články