Mysleli si, že zachránili bezsrstou kočku, veterinář je ale hodně rychle vyvedl z omylu

Třesoucí se zvíře, které se schovávalo na dvorku a kradlo jídlo pro kočky, překvapilo i ochránce zvířat. S podobnými případy se už setkali, ale něco takového ještě neviděli.

Hlava bezsrsté kočky plemene Sphynx i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Manželé, kteří nedávno načapali na zahradě svého domu malé růžové stvoření, jak se láduje žrádlem pro kočky, byli trochu zaskočení jeho vzezřením. Domnívali se ale, že jde zřejmě o exoticky vyhlížející plemeno bezsrsté kočky Sphynx, která zřejmě utekla někomu ze sousedství. Znepokojovalo je ale, že se zvíře podivně třáslo a bylo ustrašené. Mohlo to signalizovat, že je nemocné. Nálezci proto zavolali ochránce zvířat a pak se nestačili divit.

Bezsrsté stvoření kradlo jídlo pro kočky

Kočky, které se chodily pravidelně najíst na jejich dvorek, manželé Forgeronovi z městečka West Arichat na kanadském ostrově Cap Breton dobře znali. Jenže před nedávnem se mezi nimi objevil i zvláštní nováček. „Můj manžel šel nakrmit kočky a všiml si, jak se něco schovává za rozvodnou skříní u domu. Šel se tam podívat a byl pořádně vyděšený, když najednou to zvíře vyběhlo,“ cituje Jamie Forgeronovou web CBC.

Mysleli si, že zachránili opuštěné a nemocné kotě. Vyklubalo se z něj speciální vlkodlačí plemeno

Podivně vyhlížející stvoření nemělo skoro žádnou srst, vypadalo vystrašeně a třáslo se. Manžele napadlo, že by mohlo být nemocné, a zavolali do rehabilitačního centra pro divoká zvířata Hope for Wildlife. Než ochránci přijeli, manželé se pokusili zvíře nalákat na pamlsky. Nakonec se jim podařilo vetřelce chytit. „Byl klidný. Skoro jako by věděl, že se mu dostane pomoci,“ dodala Forgeronová. Ukázalo se, že nejde o bezsrstou kočku.

Ochránce překvapilo, že naháč přežil zimu

Třesoucí se zvíře byl ve skutečnosti mýval. Bez jeho charakteristické srsti bylo pro laika složité ho rozpoznat. Záchranáři uvedli, že už se setkali s případy lysých mývalů, ale nikdy prý neviděli nic podobného. „Zůstaly mu jen chomáče chlupů kolem čumáku, kotníků a tlapek,“ řekla šéfka útulku Hope Swinimerová webu TorontoCityNews. Mývalí samice dostala jméno Rufus podle postavičky z animovaného seriálu Kim Possible. Veterinární vyšetření a dermatologické testování neodhalilo přesnou příčinu toho, proč mývalovi vypadala srst.

Odborníci se domnívají, že může jít o autoimunitní onemocnění, které poškozuje vlasové folikuly. Srst je pro mývaly velmi důležitá. Poskytuje jim teplo a chrání jejich kůži před vnějšími vlivy. Záchranáři proto nemohli uvěřit, že se Rufusovi podařilo přežít tak dlouho. „Jsme ohromeni, že tato malá dáma dokázala přežít zimu bez kožichu, bez omrzlin nebo něčeho horšího. Byla zachráněna v pravý čas. Když jsme ji převzali, byla velmi vyčerpaná, ale je to bojovnice a díky tomu přežila,“ dodala ochránkyně zvířat s tím, že podivný mýval zřejmě natrvalo zůstane v útulku.

Co říkáte na vzhled mývalího naháče?

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Zobrazit další články