Jako miminko ho rodiče odhodili do odpadkového koše a celé dětství kvůli tomu procházel šikanou. Teď je miliardář

Ve svém životě čelil již mnoha překážkám. Nezájmu rodiny, dětské šikaně, zákeřné nemoci a dalším. Nic z toho mu však nezabránilo v úspěchu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Ani těžký start do života nemusí znamenat budoucí neúspěch v dospělosti. Ostatně právě při překonávání překážet člověk získá nejvíc zkušeností. Své o tom ví tento muž, který ve svých jednatřiceti letech vlastní majetek v hodnotě šedesáti milionů dolarů (přibližně 1,5 miliardy korun). S ohledem na jeho úspěchy nikdo nevěří smutné vzpomínce, která ho provází každým dnem. Když se narodil, jeho rodiče jej nechali opuštěného v odpadkovém koši. Od té doby se o něj již nikdy nezajímali a on je nikdy neviděl.

Dětský odpad

Našla jej policie, kterou byl také umístěn do jednoho z ústavů pro osiřelé děti. Tam mu dali jméno Freddie. V jednom rozhovoru se svěřil s nepříjemnými vzpomínkami na pobyt v těchto zařízení. Děti se dozvěděly příběh o jeho narození, podle toho dostal přezdívku „baby trash“, jinými slovy dětský odpad. Celkově musel denně čelit posmívání a urážkám.

Poté jej však potkalo štěstí v podobě nových adoptivních rodičů. Úsměvné je, že u nich původně neměl vůbec zůstávat. Tento manželský pár měl již své děti. Přihlásili se však jako dobrovolníci, u kterých mohou děti zůstat, dokud se jim nenajde vhodná adoptivní rodina. Freddieho nebyl nikdo ochotný adoptovat, a tak se rozhodli, že se stanou jeho právoplatnými rodiči.

Alzheimerova choroba

Pár měl už bohužel svá léta. Maminka oslavila šedesáté šesté narozeniny a tatínek čtyřiasedmdesáté. Zde se opět projevila dětská zlomyslnost, kdy si Freddie musel projít další šikanou, ve které hrál hlavní roli věk jeho rodičů. Jeho rodina se však stala jeho stavebním kamenem, který ho posunul v životě nejdál. Později přišla rána v podobě nemoci jeho otce.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Onemocněl Alzheimerovou chorobou. Tehdy Freddie odstartoval svůj byznys tím, že vymyslel svůj první čip se signalizátorem, který mu pomohl kontrolovat otce. Zároveň jej prodal za více než dva miliony dolarů (skoro padesát milionů korun). Z těchto peněz založil úspěšnou firmu se zaměřením na informační technologie. Od té doby se mu již nikdy nikdo neposmíval.

Jakou osobnost s podobným příběhem znáte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články